​Minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker dnes navštívil Bulharsko a Rumunsko, kde partnerom prezentoval kandidatúru Slovenska na presídlenie Európskej liekovej agentúry (EMA).
Slovenská delegácia v Bukurešti a Sofii predstavila našu ponuku na presídlenie EMA, ktorá v hodnotení Európskej komisie spĺňa všetky požadované kritériá a požiadavky. Cesta sa uskutočnila v rámci aktivít zameraných na získanie podpory pre našu kandidatúru pri hlasovaní o novom sídle EMA, ktoré bude 20. novembra v Luxemburgu.
V júli Slovensko predložilo oficiálnu ponuku na získanie sídla EMA. Podporu našej kandidatúre vyjadrilo napríklad Maďarsko a ešte pred ním Česká republika. O sídlo EMA, ktorá sa bude sťahovať z Londýna, sa uchádza 19 krajín.
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker na čele delegácie, ktorá rokovala s bulharskými partnermiMinister zdravotníctva Tomáš Drucker s úradujúcim bulharským ministrom zdravotníctva Miroslavom Nenkovom
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker s bulharskou ministerkou zahraničných vecí Ekaterinou ZacharievouSlovenská delegácia rokovala aj s rumunskými partnetmi na čele s ministrom  zdravotníctva Florianom Dorel Bodogom