​Minister zdravotníctva Tomáš Drucker sa vo štvrtok  3. augusta zúčastnil na otvorení obnovených priestorov ambulantnej časti Gynekologicko-pôrodníckej kliniky FN Trenčín, ktorú aj tento rok experti a mamičky označili za najlepšiu pôrodnicu na Slovensku.
„Zmeny, vďaka ktorým je celý ambulantný trakt v spoločných priestoroch, výrazne pomôžu zlepšiť organizáciu práce. Zvýšenie kvality pocítia zdravotnícki pracovníci, ktorí budú mať lepšie pracovné podmienky, ako aj pacientky, rodičky a ich rodinní príslušníci, ktorým obnovené priestory ponúknu estetické a účelné prostredie. Som presvedčený, že v takýchto priestoroch sa nám podarí za pomoci našich špičkových odborníkov v budúcnosti ešte viac skvalitniť služby kliniky,“ uviedol minister zdravotníctva.
Ambulantný trakt kliniky bol pôvodne rozdelený - časť sa nachádzala na prízemí, ďalšia na 2. poschodí a ďalšia na 4. poschodí kliniky. Po obnove je celý ambulantný trakt  s troma novozriadenými ambulanciami v spoločných priestoroch na prízemí, čo zlepšilo dostupnosť pracoviska. V rekonštruovanom trakte je v priestoroch čakárne recepcia, ktorá umožní lepšiu koordináciu práce ako aj komunikáciu s pacientkami.
Minister Tomáš Drucker s primárom Petrom Kaščákom na otvorení zrekonštruovaných priestorov pôrodnice v TrenčíneGynekologicko-pôrodnícku kliniku FN Trenčín aj tento rok experti a mamičky označili za najlepšiu pôrodnicu na Slovensku.