Minister zdravotníctva Tomáš Drucker sa intenzívne zaujíma o situáciu v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb, a.s. v Bratislave po tom, čo zamestnanci Oddelenia diagnostickej a intervenčnej rádiológie oznámili hromadné výpovede a presúvajú sa do súkromného centra.
Šéf rezortu zdravotníctva Tomáš Drucker je v nepretržitom kontakte s predstaviteľmi NÚSCH. „Prioritou je, aby bola kontinuálne zabezpečená zdravotná starostlivosť a aby pacient hromadný odchod zamestnancov oddelenia nepocítil. Ústav už hľadá vysoko špecializovaných odborníkov a v prípade, že by oddelenie nebolo po novembri komplexne pokryté novými zamestnancami,  mám prísľub, že odchádzajúci budú v ústave pracovať ešte na čiastočný úväzok tak, aby zdravotná starostlivosť bola plynule zabezpečená,“ povedal minister zdravotníctva Tomáš Drucker.
Šéf rezortu zdravotníctva komunikuje s generálnym riaditeľom NÚSCH Mongim Msollym na dennej báze a tiež komunikoval s viacerými vedúcimi predstaviteľmi NÚSCH. „Otázkou prípadného vyvodenia personálnej zodpovednosti sa budem zaoberať následne. Momentálne je pre mňa prioritou zabezpečenie poskytovania zdravotnej starostlivosti, ktorá je vysoko špecializovaná a ojedinelá svojho druhu na Slovensku.“ Minister zdravotníctva situáciu monitoruje a do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s. v Bratislave sa chystá aj na budúci týždeň.