Ministerstvo zdravotníctva predstavilo Národný onkologický program

19. júna 2018

​Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s hlavnými odborníkmi za jednotlivé oblasti onkológie pripravilo Národný onkologický program (NOP). Tento dnes prezentovalo formou workshopu, na ktorom sa  zúčastnili aj pacientske organizácie.


celý článok

Ministerka zdravotníctva predstavila základné priority na najbližšie obdobie


Prevencia, skríningy, príprava Národného onkologického programu, rozšírenie rezidentského programu, pokračovanie v efektívnych centrálnych obstarávaniach, dobudovanie urgentných príjmov či dostavba detského kardiocentra. Ministerska zdravotníctva dnes na rokovaní Odvetvovej hospodárskej a sociálnej rady na pôde ministerstva predstavila základné priority na najbližšie obdobie.

celý článok

Ambulantná pohotovosť bude od 1. júla zabezpečená


Dostupnosť ambulantnej pohotovostnej služby (APS) bude od 1. júla pre pacientov na Slovensku zabezpečená, pokrytých bude 87 percent pevných bodov APS. Ubezpečila o tom ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská po dnešnom stretnutí so zástupcami Slovenskej lekárskej komory, Asociácie súkromných lekárov, Asociácie nemocníc Slovenska, s hlavnými odborníčkami MZ SR pre odbor pediatrie a všeobecného lekárstva.

celý článok