Minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker sa dňa 5. októbra 2017 zúčastnil na prezentácii slovenskej kandidatúry na presídlenie Európskej liekovej agentúry (EMA) pre zástupcov stálych misii členských krajín EU  a novinárov, ktorá sa uskutočnila v sídle Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli. Cieľom prezentácie bolo bližšie predstaviť slovenskú kandidatúru na presídlenie EMA, aj v súvislosti s hodnotením ponúk, ktoré 30. septembra zverejnila Európska komisia.

Európska komisia minulý týždeň zverejnila na svojom webovom sídle hodnotenia všetkých 19 krajín, ktoré sa uchádzajú o presídlenie EMA. Ponuky jednotlivých krajín sú hodnotené podľa 6 hlavných kritérií a 6 technických požiadaviek. Slovenská ponuka v hodnotení Európskej komisie spĺňa všetky požadované kritériá a požiadavky.
„Prípravné tímy jednotlivých krajín majú k dispozícii aj neverejnú časť hodnotenia komisie. Vzhľadom na to, že ide o neverejnú časť, môžem povedať iba toľko, že Bratislava je hodnotená naozaj veľmi dobre. Je to výborná vizitka doterajšej práce pre celý prípravný tím,“ povedal minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

 

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker na prezentácii slovenskej kandidatúry na presídlenie Európskej liekovej agentúryMinister zdravotníctva Tomáš Drucker na prezentácii slovenskej kandidatúry na presídlenie Európskej liekovej agentúry