​Prostredie v nemocniciach pacientom aj zdravotníkom počas vianočných sviatkov spríjemnia živé vianočné stromčeky. Agrorezort daroval prostredníctvom Lesov SR 150 živých slovenských ihličnanov do nemocníc po celom Slovensku. Potešili sa z nich aj malí pacienti na Chirurgickej klinike v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave, ktorým pomohli ozdobiť stromček priamo ministerky zdravotníctva a pôdohospodárstva Andrea Kalavská a Gabriela Matečná.

Verím, že stromčeky spríjemnia predvianočnú atmosféru v nemocniciach a urobia radosť pacientom aj zamestnancom. Ďakujem Lesom SR, že venovali zdravotníckym zariadeniam v tomto predsviatočnom období stromčeky. Každý z nich je svojim spôsobom autentický a verím, že spríjemní predsviatočné obdobie v nemocniciach,“ povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.
 
„S Vianocami, pre mnohých z nás, najkrajšími sviatkami v roku, sa neodmysliteľne spája vôňa čerstvého ihličia z našich krásnych slovenských lesov. Žiaľ, nie všetci majú šťastie stráviť tieto dni v kruhu svojej rodiny. Aj preto pokračujeme v krásnej myšlienke a aj tento rok prinášame voňavú atmosféru do štátnych nemocníc po celom Slovensku. Aby spríjemňovali čas nielen pacientov, ale aj personálu, ktorý sa o nich stará,“ uviedla podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.
 
,,Veľmi nás teší, že po úspešnej minuloročnej akcii sme sa opäť stretli a aj tento rok dostanú naši malí pacienti živé stromčeky na lôžkové oddelenia. Príjemná atmosféra  spolu s neodolateľnou vôňou tak našim pacientom aj personálu spríjemnia pobyt v nemocnici,“ povedala medicínska riaditeľka NÚDCH Zuzana Laluhová Striežencová a poďakovala všetkým zainteresovaným - MPRV SR, MZ SR a Lesom SR.
 
„Veľmi nás teší, že aj tento rok sa nám podarilo poskytnúť stovky vianočných stromčekov - jedličky, smreky a borovice do približne 400 zariadení po celom Slovensku. Aj takouto formou si spomíname na deti v detských domovoch, ale aj na ľudí v domovoch sociálnych služieb, resocializačných centrách a nemocniciach. Všetkým tým, ktorí nemôžu stráviť sviatky roka doma v kruhu svojich najbližších, prinášame kúsok „vianočného“ zeleného lesa zo slovenských lesov,“ uviedol Marian Staník, generálny riaditeľ podniku Lesy SR, ktoré dodávajú ročne na trh cez 5 000 vianočných stromčekov. 
 
Vianočné stromčeky v rámci akcie Stromček pod stromček pochádzajú nielen z plantáží štátneho podniku Lesy SR, ale tiež priamo z lesov. Práve tieto sú starostlivo vyberané v rámci manažovania území tak, aby sa dosiahla požadovaná stavba, štruktúra a zloženie lesov.
 
Ministerky zdravotníctva a pôdohospodárstva Andrea Kalavská a Gabriela Matečná na odovzdávaní vianočných stromčekov v NÚDCH.Ministerky zdravotníctva a pôdohospodárstva Andrea Kalavská a Gabriela Matečná na odovzdávaní vianočných stromčekov v NÚDCH.