Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 bude zabezpečené aj počas sviatočného a medzisviatočného obdobia. Vybrané vakcinačné centrá budú realizovať vakcináciu registrovaných i neregistrovaných záujemcov. Zabezpečené je aj testovanie antigénovými a PCR testami.
 
Ministerstvo zdravotníctva vydalo pokyn pre subjekty hospodárskej mobilizácie (zdravotnícke zariadenia),  aby zabezpečili očkovanie a testovanie aj počas sviatočného obdobia. V rámci kapacitných možností zabezpečia plynulosť procesu očkovania aj vyššie územné celky.
 
Pri očkovaní formou registrácie je o mieste a čase očkovania osoba vopred informovaná (SMS, e-mail od NCZI).  Vybrané vakcinačné centrá naďalej očkujú aj bez registrácie. Zverejnené sú na stránke ministerstva zdravotníctva (tu https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie).
Očkovať sa bude aj formou výjazdovej služby. V očkovaní sa pokračuje v ambulanciách lekárov, ktorí túto možnosť ponúkajú.
 
Testovanie
Antigénové testovanie za manipulačný poplatok 5 € bude zabezpečené aj počas väčšiny nasledujúcich dní. Odberné miesta nebudú v prevádzke iba 24. decembra a 31. decembra 2021. Zoznam odberných miest je zverejnený na stránke ministerstva zdravotníctva (https://health.gov.sk/?Ag-mom).
Testovanie formou PCR pri indikácii funguje  na základe registrácie cez stránku korona.gov.sk (https://covidforms.nczisk.sk/covid-19-patient-form_pcr.php) . Žiadateľovi je následne pridelené miesto a termín vykonania testu. O čom je informovaný formou SMS. Testovanie, ktoré je   realizované na komerčnej báze,  súkromnými subjektami, je v ich réžii. Informácie o prevádzkových časoch zverejňujú na svojich webových stránkach.