​Kvalitnejšiu liečbu umožní onkologickým pacientom nový lineárny urýchľovač vo Východoslovenskom onkologickom ústave (VOÚ) v Košiciach. Nový prístroj umožňuje vysoko presnú rádiochirurgiu a stereotaktické ožarovanie nádorov mozgu, miechy, chrbtice, aj ostatných častí tela s presnosťou na desatiny milimetra.
 
„Pacienti VOÚ tak dostanú rádioterapiu s najvyššou kvalitou a zároveň umožní liečbu pacientov, ktorí museli doteraz cestovať do zahraničia, potrebnú zdravotnú starostlivosť tak dostanú v podstatne kratšom čase,“ uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.
 
„Pre poisťovne to znamená úsporu zdrojov vyčlenených pre liečbu v zahraničí a zároveň zabezpečí vysoko  kvalitnú liečbu pacientom v regióne a nové možnosti liečby,“ povedala generálna riaditeľka Východoslovenského onkologického ústavu, a.s. Nataša Džunková. Nemocnica doteraz disponovala štrnásťročným lineárnym urýchľovačom, ktorý si už vyžadoval opakované opravy. Nový prístroj prinesie pacientom kvalitnejšiu diagnostiku a zamestnancom vyšší komfort na ich prácu.
 
„V slovenských nemocniciach pribudne celkovo 16 nových lineárnych urýchľovačov.  Kvalita diagnostika a liečba pacienta je pre nás prioritou,“ povedala ministerka Andrea Kalavská.
 
Do 8 slovenských nemocníc poputuje 16 prístrojov. Celková hodnota nákupu všetkých 16 prístrojov je 35 745 000 EUR s DPH,  v porovnaní s predpokladanou hodnotou zákazky ide o úsporu v hodnote 22 mil. EUR.
 
PRE KVALITNEJŠIU LIEČBU A DIAGNOSTIKU PACIENTOV
 
Po mnohých rokoch prichádza k masívnej obmene prístrojovej techniky. Miesto starších kaziacich sa prístrojov sú tak pacienti postupne liečení na kvalitných prístrojoch zakúpených s výraznými úsporami.
 
Ponúkame sumár:
 
• CT prístroje
17 CT prístrojov,  14 nemocníc, úspora (PHZ vs. cena) 15 mil. EUR.
Súťaž Európskou komisiou prezentovaná ako vzorová pre celú EÚ.
 
• Lineárne urýchľovače vrátane poskytnutia záručného servisu zverejnené
16 prístrojov, 8 nemocníc, zmluvy v objeme 35 745 000 EUR s DPH 
úspora (PHZ vs. cena) 22 mil. EUR
 
• DNS Magnetické rezonancie vrátane poskytnutia záručného servisu zverejnené
Dynamický nákupný systém pre potreby nemocníc zriadený a spravovaný MZ SR, nákup 1 MR zrealizovaný, 2 MR sú vyhlásené a ďalšie sa pripravujú.
 
• DNS Infúzna technika vrátane poskytnutia záručného servisu zverejnené
Dynamický nákupný systém pre potreby nemocníc zriadený a spravovaný MZ SR, 4335 infúznych púmp, 11 nemocníc, úspora (PHZ vs. cena) 1 mil. EUR.
 
Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská vo VOÚ v Košiciach, ktorý má nový moderný lineárny urýchľovač Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská vo VOÚ v Košiciach, ktorý má nový moderný lineárny urýchľovač