Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská sa zúčastnila na otvorení nových ambulancií pre vysokodávkovú fototerapiu v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave. Ambulancie 4. septembra 2012 odovzdal do užívania malým pacientom riaditeľ DFNsP Daniel Žitňan, pričom na rekonštrukciu boli použité financie  z nadácie Kvapka Nádeje. Vysokodávková fototerapia je súčasťou liečby pacientov Transplantačnej jednotky kostnej drene a pracovisko bude slúžiť deťom z celého Slovenska. Ide o účinný a efektívny spôsob nemedikamentóznej terapie ktorý redukuje nežiaduce účinky liekov a prináša pacientom úľavu.  
 „Otváranie nových, moderných ambulancií je povzbudivou správou pre najmenších pacientov, ich rodičov aj personál. Zdravotnícka technika je dnes na špičkovej úrovni a som veľmi rada, že v mnohých podobách sa nachádza aj tu – v Detskej fakultnej nemocnici. Verím, že deti tu nájdu tak potrebnú pomoc a ošetrenie bude pre nich oveľa komfortnejšie", zdôraznila pri otváraní ministerka Zvolenská.

Ministerka Zuzana Zvolenská a riaditeľ DFNsP Daniel Žitňan spolu s hosťami pri slávnostnom prestrihnutí pásky pri príležitosti otvorenia ambulanciíPohľad na špecializované pracovisko vysokodávkovej fototerapie v Detskej fakultnej nemocnici Bratislava