​Prvé veľkokapacitné mobilné odberové miesto (MOM) na testovanie COVID-19 je už v prevádzke v Bratislave, prví ľudia sa v ňom na ochorenie COVID-19 otestovali včera. Nachádza sa  v priestoroch areálu štadiónu bývalého FK Inter Bratislava a je prvé svojho druhu na Slovensku.
 
„Dnes ráno som sa bol znovu osobne pozrieť priamo na mieste, veľkokapacitné mobilné odberové miesto bez problémov funguje v praxi a touto cestou by som rád poďakoval všetkým, ktorí na projekte participujú. Cieľom postupného vytvorenia veľkokapacitných MOM je, aby sme boli zodpovedne pripravení a dokázali zvládnuť otestovať na jednom mieste v prípade potreby stovky ľudí. Prvé veľkokapacitné miesto v našej krajine, ako sme dnes videli, už naplno funguje v Bratislave, pričom v prípade potreby dokáže denne zvládnuť otestovať 500 až 600 ľudí,“ zhrnul minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
 
Mobilné odberné miesto sa nachádza v priestoroch pri zadnom parkovisku v areáli štadiónu Inter (vchod z Trnavskej ulice, od obchodného domu Kaufland). Na miesto navedú obyvateľov tabule.
 
„Veľkokapacitné mobilné odberné miesto funguje v dvoch zmenách. Odbery sú prispôsobené  pre peších, ale aj pre tých, ktorí prídu autom, k dispozícii je tak testovanie formou tzv.  drive-thru. Rád by som upozornil, že odbery sú vykonané iba ľuďom s platným Covid-passom prideleným práve na toto miesto, o vyšetrenie je preto potrebné požiadať prostredníctvom elektronického formulára na www.korona.gov.sk,“ povedal generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií Peter Bielik.
 
Veľkokapacitná MOM v Bratislave je k dispozícii sedem dní v týždni v časoch od 7:30 do 11:30 h a popoludní od 13:00 do 17:00 h, sú v nej testovaní pacienti nad 10 rokov. MOM postupne pribudnú  aj v ďalších krajských mestách.
Minister zdravotníctva Marek Krajčí a generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií Peter BielikPrvé krajské veľkokapacitné mobilné odberové miesto (MOM) v Bratislave