Pribudlo 9 425 pozitívne testovaných formou PCR testov


Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 9 425 ľudí s pozitívnym PCR testom, z nich viac ako 71 % nebolo zaočkovaných. Čo sa týka antigénového testovania, pribudlo 1 179 pozitívnych, takmer 73 % z nich nebolo zaočkovaných. Včera bolo ukončených 26 081 RT-PCR vyšetrení a 33 682 antigénnych testov.

celý článok

ČO NÁM POVEDIA PROTILÁTKY PO COVIDE-19 - odpovedajú odborníci


- Prítomnosť protilátok u neočkovaných nedáva možnosť posúdenia, kedy k infekcii došlo a či daná hladina protilátok zabezpečuje dostatočnú ochranu voči reinfekcii.
- Diagnostické testy protilátok založené na pôvodnom proteíne S nehovoria prakticky nič o ochrane pred novými variantami vírusu.
SARS-CoV-2 je vírus, ktorý spôsobuje dominantne infekciu dýchacích ciest, šíri sa kvapôčkovou infekciou, ktorá má dlhú inkubačnú dobu od 3 do 7 dní až 2 týždňov a prenášajú ju aj asymptomatickí ľudia - tieto faktory sa podieľajú na masívnom a ťažko kontrolovateľnom pandemickom šírení tohto vírusu. 

celý článok

Pribudlo 7 049 pozitívne testovaných formou PCR testov


Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 7 049 ľudí s COVID-19 na základe pozitívneho PCR testu, viac ako 70 percent z nich nebolo zaočkovaných. Najviac pozitívnych testov bolo v Bratislavskom kraji, naopak najmenej v Banskobystrickom. Pozitívny antigénový test malo 1775 ľudí, takmer 74 percent nebolo zaočkovaných.

celý článok