Rezidentské štúdium sa otvára aj pre lekárov špecialistov

18. augusta 2023

Rezidentské štúdium, prostredníctvom ktorého chce ministerstvo zdravotníctva pomôcť pri riešení nedostatku lekárov, ako všeobecných, tak aj špecialistov, sa od 1. októbra otvára pre celkovo 11 špecializácií. Lekári tak môžu absolvovať okrem všeobecného lekárstva a pediatrie aj štúdium napríklad psychiatrie, pneumológie, endokrinológie a ďalších. 


celý článok

MZ SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou vakcínou Comirnaty Omicron XBB.1.5 pre osoby od 12 rokov


Záujemcovia o očkovanie sa môžu registrovať od dnešného dňa prostredníctvom stránky: https://korona.gov.sk/. Očkovaciu látku Comirnaty Omicron XBB.1.5 30 mikrogramov je možné aplikovať intramuskulárne osobám starším ako 12 rokov ako jednu 0,3 ml dávku najskôr po 3 mesiacoch od poslednej podanej vakcíny proti ochoreniu COVID -19, a to bez ohľadu na predchádzajúce očkovanie podané dávky a vakcínu proti ochoreniu COVID-19.

celý článok

Ľudia s duševným ochorením potrebujú vysokú kvalitu zdravotnej starostlivosti a podporu


Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky (MZ SR) a Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v tomto týždni zorganizovali konferenciu s názvom „Politický dialóg Slovenskej republiky a Holandska o duševnom zdraví a psychosociálnej podpore osôb so skúsenosťou s duševným ochorením“. Toto významné podujatie sa uskutočnilo v dňoch 18. až 20. septembra 2023.

celý článok

Rezort zdravotníctva presúva ambulantné pohotovosti pre deti


V záujme stabilizácie pediatrickej ambulantnej starostlivosti na Slovensku a zachovania fungovania pohotovostných služieb pre deti minister zdravotníctva Michal Palkovič podpísal vyhlášku týkajúcu sa úpravy pevných bodov ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast, ktorá vstúpi do platnosti od 1. októbra.

celý článok