Ministerstvo spúšťa zjednodušenú výzvu pre všeobecných lekárov a pediatrov s navýšenou sumou

10. októbra 2023

​Ministerstvo zdravotníctva aktualizovalo a zjednodušilo výzvu na podporu otvárania nových všeobecných ambulancií v nedostatkových regiónoch. Nová výzva je flexibilnejšia a zohľadňuje pripomienky lekárov a lekárok, ako aj samosprávnych krajov. Aktuálne je na opatrenie vyčlenených viac než deväť miliónov eur. Navýšená suma príspevku sa bude prijímateľom vyplácať jednorazovo.

Nová výzva na zriadenie všeobecnej ambulancie 

celý článok

Pozemky pod novou nemocnicou v Martine budú čoskoro vysporiadané


Vysporiadanie pozemkov v súvislosti s výstavbou novej Univerzitnej nemocnice sv. Martina (UNM) smerujú k úspešnému zavŕšeniu. Zástupcovia Univerzity Komenského na ústnom prejednávaní ceny s vedením UNM koncom minulého týždňa nenamietali cenu za prevod pozemkov.

celý článok

Ministerka Zuzana Dolinková rokovala s veľvyslankyňou Severomacedónskej republiky


Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková prijala v pondelok 19. februára 2024 mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Severomacedónskej republiky Evgeniji Illiev. Témou spoločného rokovania bolo možné rozšírenie spolupráce v oblasti zdravotníctva.

celý článok

ANALÝZA TRHOV S DROGAMI V EÚ NA ROK 2024


Agentúra EÚ pre drogy (EMCDDA) a Europol analyzovali európsky trh s heroínom. Odhaduje sa, že ročne hodnota tejto drogy na trhu v rámci EÚ presahuje 5 miliárd eur a je zodpovedná za približne tri štvrtiny úmrtí po predávkovaní drogami. Nová analýza sa venuje trasám, po ktorých drogy prichádzajú, či kde ich najviac pestujú. Zistenia správy vychádzajú z údajov a informácií systému monitorovania drog EMCDDA a operačných informácií Europolu o závažnej a organizovanej trestnej činnosti.

celý článok