Jubilejného udeľovania ocenení Biele srdce sa zúčastnila štátna tajomníčka MZ SR

13. mája 2022

Podujatie organizuje každý rok pri príležitosti Svetového dňa sestier (12. máj) Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek. Medzi doslova „svojich“ zavítala do Senca aj štátna tajomníčka rezortu zdravotníctva, ktorá má s touto prácou bohaté skúsenosti.


celý článok

Výzva na čerpanie financií na riešenie následkov COVID-19 pre nemocnice v Bratislavskom kraji


​Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky zverejnilo ďalšiu výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na posilnenie zdravotníckych zariadení v boji s ochorením COVID-19, do ktorej sa teraz môžu zapojiť nemocnice z Bratislavského kraja.

celý článok

Zoznam kategorizovaných dietetických potravín


1.7.2022– 30.9.2022 – INFORMATÍVNY MATERIÁL

celý článok

Štát analyzuje možnosti vybudovania vlastnej leteckej záchrannej služby


Minister vnútra Roman Mikulec a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský podpísali spoločné memorandum o spolupráci. Obaja ministri v ňom prejavili spoločnú vôľu vytvoriť do konca roka 2026 jednotný letecký útvar na plnenie úloh integrovaného záchranného systému (IZS), ktorého gestorom bude MV SR. Útvar bude plniť úlohy a potreby leteckých činností Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, Horskej záchrannej služby a prevádzkovať vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu na celom Slovensku.

celý článok