Celoplošné testovanie a operácia Spoločná zodpovednosť pomáha chrániť zdravie a životy ľudí a má obrovský význam. Obyvateľov 45 okresov čaká cez víkend testovanie od 8. do 20. hodiny. Slováci ukázali uplynulý víkend svoju zodpovednosť a vo veľkom sa testovania zúčastnili, za čo im patrí poďakovanie.
 
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. 
 
Ľudia sa budú môcť počas najbližšieho víkendu (7.a 8. november) otestovať v tzv. červených okresoch. „Cieľom je pretestovať čo najviac ľudí, aby sme zachytili prípadné infekčné osoby a eliminovali šírenie vírusu,“ vysvetlil minister.
 
Počas víkendu 7. a 8. novembra 2020 sa uskutoční plošné testovanie obyvateľov v rámci 45 okresov. Je určené pre osoby (okrem výnimiek stanovených uznesením vlády SR) nad 10 rokov, ktoré sa zdržujú v územných obvodoch okresov, kde počet ľudí s pozitívnym výsledkom testov dosiahol v rámci celoplošného testovania obyvateľov hranicu 0,7% a viac a tiež pre osoby, ktoré potrebujú navštíviť tieto okresy v termíne od 9. do 14. novembra 2020.
 
Podrobnosti o odberových miestach počas najbližšieho víkendu sú k dispozícii na www.somzodpovedny.sk.