Ministerstvo zdravotníctva vyhodnotilo epidemickú  situáciu za posledný týždeň. Nastalo mierne zlepšenie. Počet hospitalizovaných prestal stúpať, reprodukčné číslo sa pohybuje mierne pod 1 a po sprísnení opatrení poklesla mobilita. Zároveň ministerstvo predstavilo rozdelenie okresov v rámci COVID AUTOMATU na budúci týždeň. Registráciu na očkovanie čakajú novinky.
 
Rezort zdravotníctva predstavil aktuálne dáta. Sedemdňový priemer vykonaných antigénových a PCR testov sa znížil z 5313 na 4716. Pozitivita vykonaných PCR testov je na hodnote 20 percent a pozitivita antigénových testov sa dlhodobo drží na jednom percente.
 
Mierne klesol počet osôb na umelej pľúcnej ventilácii z 376 na 373. "Predpoklad na ďalšie obdobie je, že sa nám začne postupne zlepšovať epidemiologická situácia," povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. Zároveň poďakoval ľuďom za dodržiavanie platných opatrení.
 
Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura hodnotí situáciu v nemocniciach za stále veľmi vážnu. „Situácia je napätá, ale je prinajmenšom zastabilizovaná a čísla v jednotlivých nemocniciach tak dramaticky nerastú,“ uviedol Stachura. Uviedol, že sa ministerstvu podarilo vyjednať, aby najťažší pacienti po prekonaní covidu mohli ísť do kúpeľov či do špecializovaných ústavov. Rezort zároveň pracuje na novej legislatíve v tejto oblasti.  
 
Novinky vo vakcinácii vysvetlila štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Jana Ježíková. „Ak by chodili sľúbené dodávky tak, ako sú naplánované zo strany dodávateľov, tento mesiac by sme vedeli spustiť očkovanie Pfizerom pre obyvateľov od 60 rokov,“ uviedla Ježíková. Ako dodala budúci týždeň príde 100 000 dávok od Pfizeru navyše, a teda budeme mať až 151 000 dávok. Každý ďalší to bude 51 000. Čiže za mesiac marec budeme mať 75 000 Moderny, 300 000 AstraZeneca, 350 000 dávok Pfizer/BioNTech. Popísala aj spustenie systému čakárne.  Človek, ktorý spĺňa podmienky na očkovanie, vyplní formulár, vyberie si miesto očkovania a bude v poradovníku. Akonáhle sa uvoľní miesto na očkovanie, dostane človek z čakárne SMS-ku a môže ísť na vakcináciu. Čakateľ môže termín odmietnuť.
 
Od budúceho pondelka (15. 3.) bude podľa COVID automatu 35 okresov v čiernej zóne, teda v štvrtom stupni varovania. V bordovej zóne ich bude 41, v červenej budú tri. Celkovo je Slovensko v čiernej fáze.