Slovenské nemocnice hlásia 2048 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň. Za týždeň, od 1. decembra, tak vzrástol počet infikovaných, ktorí si vyžadujú hospitalizáciu o 212 pacientov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 133 pacientov, o 21 pacientov viac ako minulý týždeň, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 137 osôb, čo je o 14 pacientov viac ako 1. decembra. Počet hospitalizácií ľudí s ochorením COVID-19 rastie. Ministerstvo zdravotníctva vyzýva verejnosť, aby dôsledne dodržiavala základné opatrenia R-O-R (nosenie rúška, dodržiavanie odstupu a hygienu rúk).

Počet hospitalizácií ľudí s ochorením COVID-19 mierne rastie. Nemocnice spolupracujú a nápor pacientov zatiaľ zvládajú. Ministerstvo zdravotníctva situáciu dôsledne monitoruje, aktuálne informácie sú k dispozícii tu: www.covidvnemocniciach.sk

Obsadenosť a kapacita lôžok na Slovensku je pod kontrolou. Na ministerstve zdravotníctva je zriadené tiež Krízové koordinačné centrum, ktoré denne koordinuje činnosti spojené s pandémiou – mobilné odberové miesta, monitoruje množstvo osobných ochranných pomôcok, spracúva hlásenia z nemocníc, eviduje množstvo potrebného a chýbajúceho personálu, spracúva hlásenia, reporty, telefonuje s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

Aktuálne štatistiky:

obrazok1.png

Ministerstvo zdravotníctva pozorne sleduje situáciu aj z hľadiska personálu v nemocniciach. Aktuálne je v domácej izolácii viac ako 2200 zdravotníckych pracovníkov, väčšina z nich sa nakazila v „civilnom“ živote mimo pracoviska.

obrazok2.png


Tím na ministerstve zdravotníctva dlhodobo tvrdo pracuje na tom, aby pacient na Slovensku aj v náročnej dobe v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 dostal potrebnú zdravotnú starostlivosť. Na dennej báze monitorujeme situáciu v nemocniciach, vyhodnocujeme ju a v predstihu prijímame potrebné opatrenia.

obrazok3.png