Ministerstvo zdravotníctva prehodnotilo efektivitu online objednávania na antigénové testovanie v mobilných odberových miestach.

Na základe reálneho využívania objednávania záujemcov bude po novom možné požiadať o antigénové testovanie prostredníctvom online formulára na 500 mobilných odberových miestach.

Mobilné odberové miesta, na ktoré nebude možné objednať sa prostredníctvom stránky korona.gov.sk budú záujemcov o antigénové testovanie vybavovať priebežne. Zároveň výsledok testu nedostanú SMS správou alebo e-mailom, ale len v papierovej forme.

V najbližších dňoch bude teda možné objednať sa na antigénové testovanie v 500 mobilných odberových miestach a na ďalších 270-ich bude možné absolvovať test bez objednania. Doteraz bolo možné objednať sa na testovanie v 682 mobilných odberových miestach a testovanie v 88 mobilných odberových miestach prebiehalo bez objednania. 

Zároveň platí, že v každom meste bude zabezpečené, aby sa ľudia na testovanie mohli elektronicky objednať.   

Zoznam mobilných odberových miest je zverejnený na stránke www.health.gov.sk a pri každom je uvedené, či je možné sa na testovanie vopred objednať.
.