Po pondelkovom zasadnutí epidemiológov za účasti ministra zdravotníctva Mareka Krajčího odborníci skonštatovali, že aktuálne na Slovensku nejde o celoštátny výskyt ochorenia COVID-19, ale o lokálne epidémie.
 
Regionálne úrady verejného zdravotníctva majú situáciu pod kontrolou, k celoplošným opatreniam nateraz pristúpiť nie je potrebné. Upozorňujú však, že aj naďalej je potrebná opatrnosť.
 
Po zhodnotení epidemiologickej situácie na území SR a v zahraničí sa Úrad verejného zdravotníctva SR a odborné konzílium rozhodli zaradiť na zoznam menej rizikových krajín od 20.7.2020 aj Spojené kráľovstvo.
 
Minister zdravotníctva Marek Krajčí po zasadnutí epidemiológov pred novinármi uviedol, že je snaha ochrániť najzraniteľnejších, medzi ktorých patria napríklad aj obyvatelia zariadení sociálnych služieb. Ak by sa situácia zhoršila, podľa premiéra Igora Matoviča sa následne pristúpi k sprísneniu opatrení.
 
Mária Avdičová, vedúca odboru epidemiológie z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici po rokovaní uviedla, že odborníci vypracovali analýzu, ktorá zmapovala dianie od 1. júna. Za obdobie piatich týždňov, od kedy sa rázne uvoľnili opatrenia zaznamenali 363 pozitívnych prípadov. Z tohto počtu bola viac ako polovica importovaná. Najviac pozitívne testovaných prišlo z Česka, Ukrajiny, Veľkej Británie či Srbska.