Počet hospitalizovaných pacientov v súvislosti s ochorením COVID-19 v nemocniciach je vysoký. Podľa aktuálnych štatistík je v nemocniciach 2319 pacientov s koronavírusom alebo s podozrením naň, z nich potvrdené ochorenie má 2105 ľudí. Intenzívnu zdravotnú starostlivosť si vyžaduje 160 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 150 osôb.
 
Od tohto týždňa sa spúšťa prvá nemocnica výlučne pre pacientov s ochorením COVID-19. Je to nemocnica v Novom Meste nad Váhom. Dané zdravotnícke zariadenie pomôže v poskytovaní zdravotnej starostlivosti v najviac vyťaženom kraji na Slovensku – Trenčianskom kraji. K dispozícii pre pacientov s koronavírusom je v zdravotníckom zariadení v Novom Meste nad Váhom 60 lôžok.
 
„Situácia v nemocniciach si vyžaduje radikálne riešenie, počet hospitalizovaných ľudí  s ochorením COVID-19 kontinuálne rastie, museli sme zakročiť vytvorením samostatnej nemocnice pre pacientov s COVID-19,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
 
„Veľmi pekne ďakujem nemocniciam a všetkým zdravotníckym pracovníkom za pomoc v tejto náročnej situácii. Ako prvú sme sa rozhodli zmeniť nemocnicu v Novom Meste nad Váhom na zdravotnícke zariadenie špeciálne určené na zdravotnú starostlivosť pre pacientov s ochorením COVID-19. Rozhodli sme sa tak urobiť vzhľadom na epidemiologickú situáciu v kraji a zhoršujúcu sa situáciu s počtom pozitívne testovaných ľudí v danom regióne. Stúpajúce počty hospitalizovaných pacientov dokážeme zvládnuť len vtedy, ak budeme súdržní a bojovať proti COVID-19 spolu,“  povedal štátny tajomník MZ SR Peter Stachura.
 
Ministerstvo zdravotníctva realizuje výber nemocníc komplexne vyhradených pre pacientov s ochorením COVID-19 veľmi citlivo a opatrne. Aj naďalej musíme zabezpečiť, aby bolo zachované poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov aj s inými diagnózami.
 
Informácie ohľadom aktuálnej situácii v nemocniciach nájdete aj na našom webe: www.covidvnemocniciach.sk.