Bardejovský okres zrýchlene, výnimočne od piatku, vstúpil do bordovej farby. Dôvodom je rýchliace sa šírenie koronavírusu v regióne. Vláda SR tak na štvrtkovom rokovaní na žiadosť regionálnych hygienikov zaradila okres Bardejov výnimočne už oddnes do bordovej farby. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský si prišiel pozrieť situáciu do regiónu, spolu s tímom rokoval aj na miestnom Regionálnom úrade verejného zdravotníctva. 
Od pondelka evidujú v regióne 150 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19, len za dnešný deň zaznamenali do popoludnia viac ako 40 pozitívnych. Regionálny úrad verejného zdravotníctva navštívili dnes šéf rezortu Vladimír Lengvarský, štátny tajomník MZ SR Kamil Száz a generálny tajomník služobného úradu Peter Ferjančík spolu s tímom.  Minister vyzval ľudí na očkovanie, ktoré ich ochráni pred vážnym priebehom ochorenia a požiadal ľudí o dôsledné dodržiavanie opatrení. 
„Chceme predísť tomu, aby došlo k masívnemu komunitnému šíreniu. Ideálnym spôsobom ochrany pred vážnym priebehom ochorenia je očkovanie. V tejto chvíli hovoríme o zhoršenej situácii v úzkych komunitách alebo v malých obciach.  V spolupráci s okresným úradom a samosprávami budeme pripravovať postup," povedal minister V. Lengvarský. 
Regionálni hygienici realizujú v okrese dôsledné kontroly, ktoré ešte podľa slov regionálnej hygieničky zintenzívnia. 
„Jedným z ohnísk, ktoré spôsobilo šírenie vírusu, bola svadba. Kontrolujeme tiež prevádzky aj ľudí, ktorí prišli zo zahraničia. Kontroly určite zintenzívnime,“ povedala regionálna hygienička RÚVZ Bardejov Ivana Klobušovská. 
„Dôležité je, aby nám ľudia nahlasovali včas, ak boli v kontakte s človekom, ktorý je na COVID-19 pozitívny. Preto vyzývame obyvateľov regiónu, aby v takom prípade čo najskôr kontaktovali náš regionálny úrad,“ uzavrela Daniela Klímová, vedúca Oddelenia epidemiológie a výchovy k zdraviu RÚVZ Bardejov. 
 
Pravidlá, ktoré platia v jednotlivých okresoch podľa zafarbenia nájdete na stránkach: 
 
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský rokoval na Rgionálnom úrade verejného zdravotníctva v Bardejove Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský rokoval na Rgionálnom úrade verejného zdravotníctva v Bardejove