Do „čakárne“ na očkovanie, ktorá bola spustená v stredu, sa už zaregistrovalo 126 000 záujemcov o očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Jej výhodou je najmä komfort, záujemca je po otvorení termínu pozvaný na očkovanie formou SMS alebo e-mailom. Na Slovensku je prvou dávkou vakcíny zaočkovaných už viac ako 471 000 ľudí, druhou dávkou vakcíny viac ako 226 000 ľudí.

“Očkovanie je v boji s pandémiou kľúčové. Ľudia sa môžu prihlasovať cez webovú stránku alebo prostredníctvom infolinky. Správu o vakcinácii dostane záujemca najneskôr 48 hodín pred očkovaním,” povedal podpredseda vlády a minister financií, poverený vedením rezortu zdravotníctva Eduard Heger.  Deň po spustení čakárne už prvým ľuďom chodia pozvánky na očkovanie. 

“Po nedávnom kolapse regkoristrácie na očkovanie rezort zdravotníctva prijal našu ponuku na pomoc a vďaka tomu sa podarilo odstrániť viaceré problémy v prihlasovaní na očkovanie. Ľudia dnes v Čakárni dostávajú kvalitnú, spoľahlivú a bezpečnú službu,“ uviedla  podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová. 

Odborníci MIRRI SR, NASES a Slovensko IT pri spúšťaní Čakárne pomohli napríklad pri tvorbe prihlasovacieho formulára, testovaní, a vďaka spolupráci s IT komunitou získavali spätnú väzbu a dolaďovali prihlasovací systém tak, aby sa obmedzilo riziko problémov na minimum. 

„Jednotlivé rezorty si dnes IT spravujú sami. Na základe pozitívnej skúsenosti s Čakárňou mienime ako gestor informatizácie do budúcna kontrolovať kľúčové služby pri ich návrhu a pred ich spustením. Ďakujem tímom NCZI, MIRRI, NASES, Slovensko IT a dobrovoľníkom, že vďaka ich nasadeniu a spolupráci sa podarilo spustiť systém, ktorý nám všetkým pomáha v boji s pandémiou,“ dodala ministerka Remišová.