V utorok pribudlo 18 ľudí s pozitívnym výsledkom na ochorenie COVID-19. Celkovo sa urobilo uplynulý deň 1257 vyšetrení na nový koronavírus. Pacienti s pozitívnym výsledkom za včerajší deň pochádzajú z okresov Čadca (7 ľudí), Brezno (3), Košice (2), Revúca (2), Žilina (1), Liptovský Mikuláš (1), Spišská Nová Ves (1), Banská Bystrica (1).

Pozitívne výsledky na nový koronavírus malo v utorok 10 mužov a 8 žien vo veku od 7 do 61 rokov. „V nemocnici je aktuálne 19 ľudí, z toho 3 s potvrdeným koronavírusom a ostatní s podozrením naň. Na JIS je 1 pacient, na umelej pľúcnej ventilácii nikto,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
 
V prípade pozitívnych osôb na ochorenie COVID-19 sú zabezpečené všetky potrebné protiepidemické opatrenia s cieľom efektívne zamedziť šíreniu ochorenia. Regionálne úrady verejného zdravotníctva vyhľadúvajú priame kontakty nakazených, tí sa následne testujú na koronavírus, pri úzkych kontaktoch je nariadená domáca izolácia, situáciu máme pod kontrolou,“ povedal šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí.
 
Čo sa týka Čadce, kde je najviac prípadov, Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci spolupracuje pri protiepidemických opatreniach so samosprávou, vyšším územným celkom a so školami v Čadci a Krásne nad Kysucou, ktoré sú z preventívnych dôvodov zatvorené. „Ohniská nákazy sú podchytené,“ potvrdil minister zdravotníctva Marek Krajčí.
 
Nárast počtu pozitívnych prípadov bol očakávaný, ochorenia pribúdajú v rámci  monitorovaných a podchytených ohnísk nákazy. Ľudia v regiónoch sú zo strany hygienikov informovaní o potrebe dodržiavania všetkých potrebných a hygienických opatrení.
 

Sumárne čísla hovoria o tom, že na Slovensku sa doteraz urobilo spolu celkovo 203 911 ukončených vyšetrení na Covid-19, celkový počet pacientov s pozitívnym výsledkom je na Slovensku doteraz 1607, z toho 1448 ľudí sa už vyliečilo.