Keďže epidemiologická situácia u nás a okolitých krajinách je relatívne priaznivá, Ústredný krízový štáb SR rozhodol, že tzv. pendleri v okruhu 30 km od hraníc nebudú potrebovať pri prekročení hraníc negatívne testy na COVID-19. Hranice budú môcť prekračovať aj so svojimi deťmi a neplnoletými rodinnými príslušníkmi. Informoval o tom dnes hlavný hygienik SR Ján Mikas. 
 
Výnimku zo štátnej karantény zároveň dostanú zdravotnícki pracovníci a opatrovatelia pracujúci v ČR -  Juhomoravskom, Zlínskom, Moravsko-sliezskom, Olomouckom kraji, ako aj v Rakúsku - v spolkových krajinách Viedeň, Dolné Rakúsko a Burgenland. Ide o ľudí, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt v SR a sú držiteľmi potvrdenia od zamestnávateľa. Zároveň budú potrebovať negatívny test na COVID-19 nie starší ako 96 hodín. Toto opatrenie má platiť od 1. mája.
 
„V prípade pendlerov sme veľmi radi, že tá epidemiologická situácia, či už v Českej republike, Rakúsku alebo Maďarsku, sa za posledný týždeň výrazne zlepšila,“ uviedol premiér Igor Matovič. „Myslím si, že opatrenia sú v súlade so zdravým rozumom, v súlade s bezpečnosťou, v súlade so sledovaním toho prioritného cieľa ochrany zdravia a života ľudí najmä v Slovenskej republike,“ doplnil premiér.

 
Ďalšie opatrenia Ústredného krízového štábu hlavný hygienik oznámi v stredu.