Krízový štáb za účasti premiéra Petra Pellegriniho a ministerky vnútra Denisy Sakovej dnes v súvislosti s nákazou COVID-19 pristúpil k viacerým opatreniam. Vydaný bol zákaz návštev pacientov vo všetkých slovenských nemocniciach, domovoch sociálnych  služieb, detských domovoch a väzniciach. Pristúpil aj k rozhodnutiu zrušeniu letov do a z Talianska na všetkých slovenských medzinárodných letískách od najbližších dní.
 
Premiér zároveň odporučil ľuďom zvážiť návštevu športových a kultúrnych podujatí za účasti väčšieho množstva ľudí. Zvážiť je potrebné aj akékoľvek zahraničné cesty, nielen do krajín, kde sa už nákaza vyskytla.  "Platí, že zatiaľ mimoriadne opatrenia nejdeme robiť, je dôležité a vyzývame obyvateľov, aby dôsledne sledovali svoj zdravotný stav, obmedzili účasť na miestach s väčšou koncentráciou ľudí," zdôraznil premiér Peter Pellegrini.
 
Konferencii biskupov Slovenska sa odporúča, aby zvážila obmedzenie bohoslužieb, na ktorých sa zúčastňuje väčšie množstvo ľudí.
 
Ministerstvo školstva vydá zákaz exkurzií a zájazdov žiakov do zahraničia.
 
Premiér Pellegrini opätovne apeloval na ľudí, aby nechodili k lekárom, ak to nie je nevyhnutné. Je potrebné využívať predovšetkým elektronické predpisovanie liekov.
 
Slovensko zatiaľ nepristupuje ku karanténe všetkých ľudí, ktorí pricestovali z Talianska. Opätovne sa dnes zavádza informačná kampaň na vybraných hraničných priechodoch. 
 
Na Slovensku sme dnes zaznamenali prvý potvrdený prípad ochorenia COVID-19.  Ochorenie sa potvrdilo u 52-ročného muža z Bratislavského kraja. Je hospitalizovaný na Klinike infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava v izolovanej miestnosti. Pacient má ľahší priebeh ochorenia a nepociťuje vážne zdravotné komplikácie. Do nemocnice už bola prevezená aj jeho manželka a syn, ktorým odobrali vzorky pre potvrdenie prítomnosti nákazy. Syn sa pred niekoľkými dňami vrátil z Benátok, ale neboli u neho žiadne príznaky.
 
Aktuálne je 339 vyšetrených vzoriek negatívnych.
 
krizovy1.jpgKrízový štáb za účasti premiéra Petra Pellegriniho a ministerky vnútra Denisy Sakovej o opatreniach kvôli nákaze COVID-19