Prezidentka Zuzana Čaputová dnes prijala demisiu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a vedením ministerstva zdravotníctva dočasne poverila podpredsedu vlády a šéfa rezortu financii Eduarda Hegera.

"Dôverujem tomu, že ste ako minister zdravotníctva konali podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia a že rozhodnutia, ktoré ste prijímali, boli vedené dobrými úmyslami,“ uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.

Doterajší minister zdravotníctva Marek Krajčí sa poďakoval zdravotníkom za ich prínos v boji s pandémiou. "Svoj hrdinský boj zvládajú veľmi statočne a dobre, za čo im úprimne a zo srdca ďakujem" povedal Marek Krajčí. Doplnil, že podľa aktuálnych dát sú prognózy v súvislosti s pandémiou na Slovensku na nasledujúce týždne priaznivé. "Zdá sa, že druhú vlnu pandémie máme za sebou," uzavrel. Zároveň sa poďakoval za podporu. "Želám našej vláde, ale aj občanom krajiny len to najlepšie," povedal odchádzajúci minister.

Podľa premiéra Igora Matoviča minister zdravotníctva odchádza z postu nie preto, že by korumpoval či bol korumpovaný, ale ako človek, ktorý úzkostlivo chránil zdravie a životy ľudí. Podľa ministra financií Eduarda Hegera, ktorý dočasne povedie aj rezort zdravotníctva, je pre Slovensko dôležité, aby sa koalícia vrátila v plnom prúde k práci. Lekárom, sestrám a ďalším zdravotníckym pracovníkom poďakoval za ich nasadenie v boji s pandémiou, ktoré si vysoko váži.
Prezidentka Zuzana Čaputová prijala demisiu ministra zdravotníctva Mareka KrajčíhoPrezidentka Zuzana Čaputová prijala demisiu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího
Premiér Igor Matovič poďakoval ministrovi zdravotníctva Marekovi KrajčímuMinisterstvo zdravotníctva dočasne povedie minister financií Eduard Heger