Vo viacerých slovenských mestách sa v sobotu začala kampaň zameraná na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19 Darujme si Vianoce. Mobilizačný týždeň na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19 pripravilo Ministerstvo zdravotníctva SR v spolupráci so samosprávami.

V Ivachnovej pri Ružomberku sa do očkovacieho procesu aktívne zapojili predseda Vlády SR Eduard Heger a minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský.

„Každý, kto dnes prišiel a zaočkoval sa, prispel k tomu, aby Vianoce boli lepšie a aby mohla byť zdravotná starostlivosť v nemocniciach poskytnutá aj pre pacientov s inými ochoreniami, nielen s COVID-19,“ zdôraznil predseda Vlády SR Eduard Heger.

„Pozývam na očkovanie všetkých, ktorí dostanú druhú alebo tretiu dávku vakcíny, ale aj tých, čo ešte zaočkovaní nie sú. Lekári odpovedia aj tým ľuďom, ktorí majú v súvislosti s očkovaním strach či nezodpovedané otázky,“ povedal minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský.

Veľkokapacitné očkovacie centrum Bratislavského kraja na Národnom futbalovom štadióne navštívil v sobotu doobeda podpredseda Vlády SR a minister hospodárstva SR Richard Sulík. Popoludní toto očkovacie centrum navštívil minister životného prostredia SR Ján Budaj. „Takto symbolicky pred Vianocami sa tisícky ľudí rozhodli, že využijú benefity očkovania, medzi ktorými je bezpochyby nielen ochrana zdravia, ale aj sloboda. Náš nepriateľ je spoločný a spoločne proti nemu vieme aj zvíťaziť. Dovolím si vyzvať aj starších spoluobčanov, aby už neváhali a prišli sa dať zaočkovať. Sám som zaočkovaný a aj dnes som videl, ako lekári trpezlivo odpovedali na všetky otázky, ktoré im ľudia kládli možno aj zo strachu," zhodnotil minister životného prostredia Ján Budaj.

„Mám pochopenie pre ľudí, ktorí z rôznych dôvodov majú strach, neistotu a nenabrali doteraz odvahu dať sa zaočkovať. No pochopenie nemám pre ľudí, ktorí šíria dezinformácie a klamstvá. Je to obrovská nezodpovednosť. Očkovanie je jediná cesta, aby sme sa z pandémie dostali,“ povedal počas návštevy veľkokapacitného očkovacieho centra v Trnave minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.

Očkovacie centrum v Trnave navštívi v nedeľu, 12.decembra, ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková.

V sobotu sa do očkovania zapojil tiež štátny tajomník MZ SR Kamil Száz.

Kampaň, počas ktorej bude pripravené maximálne množstvo očkovacích kapacít na celom Slovensku, potrvá do 17. decembra. Očkovať sa ľudia môžu v 65 nemocniciach, 27 poliklinikách, 19 veľkokapacitných očkovacích centrách 602 ambulanciách a je naplánovaných 178 výjazdov v obciach. Pripravených je viac ako 100.000 vakcín pre registrovaných a tiež desiatky tisíc pre neregistrovaných záujemcov.
Pre efektívnejší manažment záujemcov o očkovanie ministerstvo odporúča registrovať sa na stránke www.korona.gov.sk.

V Ivachnovej pri Ružomberku sa do očkovacieho procesu aktívne zapojili predseda Vlády SR Eduard Heger a minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský Rozbehla sa kampaň na podporu očkovania Darujme si Vianoce