Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik v pondelok 21. novembra 2011  rokoval 5 hodín so zástupcami LOZ. Išlo o prvé stretnutie na pozvanie LOZ. Doterajšie rokovania boli vždy na pozvanie Ministerstva zdravotníctva SR. Na stretnutie do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Nemocnice v Starom Meste prišiel minister zdravotníctva SR Ivan Uhliarik s návrhom memoranda, na základe ktorého by sa  plat všetkých lekárov zvýšil v budúcom roku o 300 eur a bol pripravený podpísať ho priamo na mieste rokovaní. „Ak však odborári nebudú súhlasiť, bude za zdravie pacientov po 1. decembri 2011 zodpovedať šéf odborárov Marian Kollár“, zdôraznil minister Uhliarik. 
      
300 eur je podľa ministra zdravotníctva férová a maximálna ponuka, Slovensko si nemôže viac dovoliť. „Aj takéto zvýšenie je už na hrane“, povedal minister zdravotníctva a apeloval na lekárov, ktorí výpovede nepodali, aby "otvorili oči svojom kolegom a povedali, že táto požiadavka je nereálna". 

Lekári  ani po niekoľkohodinovom nočnom  rokovaní, ktoré sa  skončilo po polnoci,  nepristúpili na ponuku ministra.
Minister Ivan Uhliarik je však presvedčený, že  priestor na dohodu stále je:  "Verím tomu, že tá dohoda nastane a 1.12. 2011  nedôjde k ohrozeniu zdravotnej starostlivosti," uviedol Uhliarik.