​Vláda dnes schválila stratifikáciu, alebo ako ju voláme „Zdravú zmenu“. Prelomová reforma nesmierne potrebná pre rezort zdravotníctva tak dostala „zelenú“. Kvalitnejšia a bezpečnejšia zdravotná starostlivosť pre pacienta to je alfa a omega, ktorú stratifikácia a jej vízia do roku 2030 ľuďom na Slovensku prinesie.
 
„Ide o jednu z najväčších zmien v prospech pacienta za posledných 15 rokov a ja chcem a považujem za potrebné pre slovenské zdravotníctvo túto zmenu do života uviesť,“ povedal predseda vlády SR Peter Pellegrini.
 
„Kto má infarkt, ťažké onkologické ochorenie, ťažké ochorenie mozgu, ťažké ochorenie tráviaceho systému, nemôže byť liečený v malej lokálnej nemocnici. Každý jeden z nás má nárok byť liečený špecialistami, ale pri súčasnom stave sa to nedá zabezpečiť, preto je nesmierne potrebné, že dnes vláda „Zdravú zmenu“ schválila," povedala ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská
 
„Asociácia na ochranu pacientov víta, že vláda schválila materiál stratifikácie. Asociácia dlhodobo poukazovala a podporovala pozitívne zmeny v prospech pacientov. Aj naďalej podporujeme spustenie reformy nemocníc, nakoľko dnešný stav je zlý a do budúcnosti neudržateľný. Asociácia sa podrobne vyjadrí po oboznámení sa s finálnou verziou materiálu,“ povedala prezidentka Asociácie na ochranu práv pacienta Mária Lévyová.
 
„Asociácia štátnych nemocníc víta rozhodnutie vlády, ktorá na dnešnom rokovaní schválila materiál stratifikácie a posunula ho tak do parlamentu. Taktiež oceňujeme aktivitu ministerky zdravotníctva SR Andrey Kalavskej, ktorá na piatkovom rokovaní kabinetu tento materiál reformy zdravotníctva predložila. Naším spoločným cieľom je poskytovanie zdravotnej starostlivosti tak, aby sme dokázali poskytnúť kvalitnú, dostupnú a ekonomicky efektívnu zdravotnú starostlivosť. Pevne veríme, že schválenie stratifikácie bude pri plnení tohto cieľa výraznou pomocou,“ uviedla Asociácia štátnych nemocníc.
 
Vláda dnes schválila stratifikáciu, alebo ako ju voláme „Zdravú zmenu“. Vláda dnes schválila stratifikáciu, alebo ako ju voláme „Zdravú zmenu“.