Bezpečnosť pacienta, eliminácia tuberkulózy, či boj proti neprenosným ochoreniam patrili medzi témy, o ktorých rokovala slovenská delegácia na čele so štátnym tajomníkom Ministerstva zdravotníctva SR Stanislavom Špánikom na 72. zasadnutí Svetového zdravotníckeho zhromaždenia  v Ženeve v dňoch 20. až 22. mája 2019.
V oblasti eliminácie tuberkulózy Slovensko dosahuje prvenstvo a vo februári 2019 bol Národný ústav tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch vyhlásený WHO za kolaboratívne centrum. Medzi ďalšie témy, ktoré rezonovali na rokovaniach, boli aj otázky týkajúce sa bezpečnosti pacienta.
Štátny tajomník MZ SR v Ženeve absolvoval aj sériu bilaterálnych rokovaní, počas ktorých rokoval s generálnym riaditeľom WHO Tedrosom Adhanom Ghebreyesusom a partnermi z regiónu V4.
 
 Štátny tajomník Stanislav Špánik v Ženeve rokoval s generálnym riaditeľom WHO Tedrosom Adhanom GhebreyesusomŠtátny tajomník Stanislav Špánik v Ženeve rokoval s generálnym riaditeľom WHO Tedrosom Adhanom Ghebreyesusom