​Minister zdravotníctva Tomáš Drucker spolu so štátnou tajomníčkou Andreou Kalavskou  v dňoch 5. až 8. februára absolvovali návštevu Kuby, počas ktorej rokovali s predstaviteľmi kubánskej vlády o podpore a rozvoji bilaterálnej spolupráce.
Minister zdravotníctva SR spolu s kubánskym ministrom verejného zdravia Robertom Moralesom Ojedom podpísali aj Memorandum o ďalšej spolupráci v oblasti výskumu, vývoja a vzdelávania. Na základe neho slovenský minister zdravotníctva rokoval aj v konkrétnych kubánskych inštitúciách, ako napríklad Medzinárodné zdravotnícke centrum La Pradera, Národný inštitút onkológie a rádiobiológie Kuby, Štátne centrum pre kontrolu liečiv a lekárskych zariadení, či Molecular Immunology Center. „Vzájomná spolupráca v oblasti inovatívneho výskumu a vývoja v biomedicínskej a farmaceutickej oblasti je predpokladom hľadania moderných a bezpečných liekov pre pacientov,“ zdôraznil minister Tomáš Drucker. 
Minister zdravotníctva sa stretol aj s podpredsedom Rady ministrov a výkonnej rady a ministrom pre ekonomické plánovanie Ricardom Cabrisasom Ruizom, ako aj ministrom zahraničného obchodu a zahraničných investícií Rodrigom Malmiercom Díazom.
Slovenská delegácia na Kube diskutovala na expertnej úrovni o splatení kubánskeho dlhu voči Slovensku prostredníctvom lieku na liečbu diabetickej nohy. „Ide o unikátny liek, ktorý môže našim diabetickým pacientom pomôcť zlepšiť kvalitu života,“ uviedol minister zdravotníctva Tomáš Drucker. 
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker na návšteve Kuby Minister zdravotníctva Tomáš Drucker a  s kubánskym ministrom verejného zdravia Robertom Moralesom Ojedom podpísali Memorandum o ďalšej spolupráci v oblasti výskumu, vývoja a vzdelávania