​Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská sa dnes zúčastnila na odovzdávaní nového špičkového angiokardiografu v Detskom kardiocentre Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s., v Bratislave. „Ako lekárka som nesmierne šťastná, že aj detským pacientom na Slovensku už bude k dispozícii najmodernejší angiokardiograf, aký je vôbec dostupný vo svete. Je to úžasná správa pre detičky aj ich rodičov,“ povedala ministerka Andrea Kalavská.
 

Detské kardiocentrum (DKC) v Bratislave má ako prvé zariadenie na Slovensku k dispozícii špičkový pediatrický „Dvojrovinový angiokardiograf,“ ktorý je súčasťou Oddelenia funkčného vyšetrovania DKC. Vykonávajú sa tu špecializované katetrizačné vyšetrenia a operačné katetrizačné liečebné zákroky u detí v rámci detského kardiovaskulárneho programu. Ide o jediné takéto pracovisko na Slovensku a o unikátnu novinku v jeho prístrojovom vybavení. 

Pracovisko zahŕňa najnovšiu a maximálnu výbavu s ultra nízkou dávkou röntgenového žiarenia pre novorodencov a deti. Obsahuje inteligentný riadiaci softvér, ktorý pomáha minimalizovať dávku röntgenového žiarenia bez negatívnych vplyvov na kvalitu obrazu.

Na vyšetrenie do DKC chodí celé Slovensko. Toto unikátne zariadenie (v hodnote 1.175.000,00 €, k tomu ultrazvukový prístroj v hodnote 150.000,00 € a nevyhnutné stavebno-realizačné práce v sume 25.000,00 €) je teda k dispozícii všetkým detským pacientom. Pevne verím, že týmto špičkovým angiokardiografom ešte viac skvalitníme poskytovanie zdravotnej starostlivosti najmenším,“ uviedol generálny riaditeľ NÚSCH, a.s., Mongi Msolly.


 Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská  a generálny riaditeľ NÚSCH, a.s., Mongi Msolly na odovzdávaní nového angiokardiografu.Nový špičkový angiokardiograf v Detskom kardiocentre Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s., v Bratislave.