Do nemeckého Dortmundu boli dnes prevezení dvaja pacienti zo západného Slovenska.  Prvého pacienta previezla letecká ambulancia dnes ráno, s druhým pacientom vzlietol vládny špeciál krátko po obede, v týchto chvíľach by mal pristávať na nemeckej pôde.

Ide o medzinárodnú pomoc v rámci európskej solidarity, ktorú už využili viaceré európske krajiny, vrátane Holandska či Francúzska. 

Európa si vzájomne pomáha aj s vakcínami. Slovensko dostane 15 000 očkovacích látok od spoločnosti Astra Zeneca ako dar od Francúzska.

V rámci európskeho systému solidarity môže naša krajina tiež počítať so 100 000 vakcínami od spoločnosti Pfizer/Biontech.

Ďakujeme spolkovej krajine Severné Porýnie Westfálsko za ponúknutú pomoc pacientom, rovnako ďakujeme aj ďalším krajinám, ktoré v rámci európskej solidarity pomáhajú Slovensku so zvládaním pandémie. 

Pomoc Slovensku už ponúklo aj Poľsko. Do nemocnice v Gorliciach boli v minulých dňoch už prevezení prví pacienti. Na Slovensku zároveň v rámci európskej pomoci pomáhajú v týchto dňoch aj lekári a sestry z Rumunska.