Ministerstvo zdravotníctva si prácu všetkých, ktorí participujú na ochrane zdravia ľudí, vysoko váži. Pozitívnu spätnú väzbu vnímame aj zo strany verejnosti, čoho dôkazom sú poďakovania na portáli podakuj.sk po uplynulom víkende, kedy sa zrealizovalo prvé celoplošné testovanie populácie antigénovými testami. Veľké ďakujem patrí všetkým – zdravotníkom, armáde, policajtom, hasičom, mestám, obciam a všetkým, ktorí pridali pomocnú ruku k dielu.
 
Dôležitou súčasťou úspechu realizácie celoplošného testovania boli samosprávy. Na webovom sídle www.podakuj.sk sú poďakovania mnohým mestám a obciam. 76 poďakovaní patrí mestu Bratislava, 33 mestu Košice, 11 poďakovaní mestu Prešov, 10 poďakovaní Mostu pri Bratislave, rovnaký počet obci Fintice,  6-krát vďaka mestu Trnava, ale aj Ružomberku či obci Hýľov.
 
Aj tento víkend to spolu zvládneme. Testovaním formou antigénových testov odhalíme infekčných ľudí, čím sa zabráni ďalšiemu šíreniu vírusu. Pozitívna spätná väzba posúva vpred v týchto náročných časoch tých, ktorí deň či noc pracujú s cieľom ochrany zdravia verejnosti vpred. Ak chcete vyjadriť poďakovanie, môžete tak urobiť na spomínanom portáli, kde sa sústredia poďakovania na jednom mieste.
 
Projekt Poďakuj.sk realizuje Komora pre medicínske právo – MEDIUS pod záštitou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky.
 
 
podakuj.png