Na Slovensku pribudlo v utorok 31 nových pozitívne testovaných prípadov ochorenia COVID-19, urobilo sa 2225 testov. Celkovo tak máme 1798 pozitívne testovaných osôb, doteraz laboratóriá urobili 221 494 testov.
 
Pozitívne testovaní sú z okresov: Nové mesto nad Váhom (5), Tvrdošín (5), Senica (4), Trenčín (3), Senec (3), Bratislava (2), Revúca (2), Námestovo (2), Prievidza (1), Medzilaborce (1), Brezno (1), Prešov (1), Veľký Krtíš (1). Je medzi nimi 22 mužov a 9 žien, sú vo veku od 4 do 70 rokov.
 
Hospitalizovaných je 10 pacientov, u 7 bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na JIS sú traja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii jeden.
Z ochorenia sa už vyliečilo 1473 ľudí, z nich 201 bolo hospitalizovaných a 1272 sa vyliečilo v domácej izolácii. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus zostáva 28.
 
Na Slovensku je situácia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 pod kontrolou. Regionálne úrady verejného zdravotníctva majú podchytené ohniská a nastavené sú protiepidemické opatrenia.

V súvislosti s včera identifikovanými 31 pozitívnymi prípadmi regionálne úrady verejného zdravotníctva dnes informovali ministra zdravotníctva Mareka Krajčího o detailoch. Vo veľkej miere sa v identifikovaní pozitívnych ľudí objavila cestovateľská anamnéza. Pozitívne testovaní boli viacerí ľudia, ktorí pricestovali z Ukrajiny, ďalší muž prišiel zo Srbska. Epidemiológovia v regiónoch dohľadali kontakty už pozitívne testovaných ľudí. Výsledky ukázali, že v jednom prípade išlo o nakazenie človeka koronavírusom od zmrzlinárov, kde je podchytené lokálne ohnisko. Identifikovalo sa tiež niekoľko pozitívnych prípadov z podchyteného ohniska z medializovaného hokejového sústredenia detí. Tieto výsledky sú dobré správy. Epidemiológom v regiónoch sa podarilo dohľadať kontakty pozitívnych na COVID-19, čo znamená, že sa nepohybujú nekontrolovane po ulici a neohrozujú ďalších ľudí. Regionálni hygienici naďalej v regiónoch aktívne pracujú.