Očkovanie, pri ktorom netreba registráciu, pokračuje aj začiatkom októbra. Zároveň je to posledný týždeň, kedy sa na Slovensku podáva druhá dávka vakcíny VAXZEVRIA (pôvodne COVID-19 VACCINE ASTRAZENECA).

Okrem očkovania v očkovacích centrách sú pre záujemcov pripravené aj výjazdové tímy. Pripravené sú vakcíny Janssen aj Comirnaty od spoločností Pfizer/BioNTech.

Už zajtra, 2. 10. 2021, sa budú môcť bez registrácie očkovať jednodávkovou vakcínou Janssen návštevníci košického Tesca na sídlisku Nad Jazerom a to v čase od 9:00 do 17:00 h. V čase od 10:00 do 17:00 h sa budú môcť dať zaočkovať bez registrácie aj záujemcovia vo Veľkých Kapušanoch, kde je pre nich pripravený očkovací tím s vakcínou Janssen priamo pred mestským úradom. Výjazdové očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen bude pokračovať v nedeľu v Michalovciach. Od poludnia až do 17:00 h budú zdravotníci pripravení na záujemcov pred Gymnáziom Pavla Horova.  Vakcínou Pfizer sa bude bez registrácie očkovať v Púchove vo veľkej sále Divadla a to v sobotu od 8:00 do 18:00.

V týždni pokračuje aj očkovanie detí v každom kraji Slovenska a rovnako tak bez registrácie zaočkujú aj dospelých záujemcov. Tí si môžu vybrať dvojdávkové vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech alebo od spoločnosti Moderna a v šiestich krajoch sa môžu zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen.

Záujemcom o očkovanie bez registrácie stačí prísť do vakcinačného centra s občianskym preukazom a preukazom poistenca.

https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie

Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje, že posledný termín, kedy bude možné aplikovať druhú dávku vakcíny VAXZEVRIA (pôvodne COVID-19 VACCINE ASTRAZENECA) je 6. október 2021, preto ministerstvo v spolupráci s vakcinačnými centrami v každom kraji otvára posledné termíny očkovania druhých dávok.