Členské krajiny V4 bojujú spoločne proti pandémii nového koronavírusu. Slovensko, Maďarsko, Poľsko a Česká republika opäť rokovali v rámci COVID-19 informačného V4 centra.  V prvý novembrový týždeň sa však  spolu  štáty spojili pred plánovaným  termínom. Témou neplánovanej videokonferencie boli obmedzenia na hraniciach.
 
Krajiny Vyšehradskej skupiny spolu pravidelne diskutujú o aktuálnej situácii a opatreniach v boji proti COVID-19. Poľská strana však teraz iniciovala ad hoc videokonferenciu  COVID-19 informačného V4 centra. Zástupcovia spolu riešili problematiku obmedzení na hraniciach a to ako sa dotknú občanov týchto štátov.
 
Slovenská delegácia oboznámila partnerov  so zákazom vychádzania a rovnako informovala o plánovaných obmedzeniach na hraniciach. Prezentovala pilotné testovanie na COVID-19 na hranici s Ukrajinou. Kolegov Slovensko ubezpečilo,  že plynulý prechod nákladnej dopravy bude zabezpečený. Česká strana prezentovala obmedzenia, ktoré platia od  22.10.2020. Od tohto dátumu nemožno krajinu navštíviť bez dôvodu. Česko informovalo o zavedení systému kategorizácie EÚ krajín (zelené, oranžové a červené), ktorý bude aktualizovaný na týždennej báze.
 
Poľsko na rokovaní informovalo o nových opatreniach, ktoré však neovplyvňujú režim na hraniciach. Zatvorené majú divadlá, kiná, obchodné centrá a ďalšie prevádzky. Partnerom prezentovali aj platné  obmedzenia, ktoré sa však týkajú občanov tretích krajín. Maďarská delegácia, počas videokonferencie,  informovala o núdzovom stave a zákaze vychádzania. Ten platí v súčasnosti od 20.00 h do 5.00 h. Výnimka platí napríklad  na cestu do práce, venčenie psa. Vstup do tejto krajiny je možný len v rámci platných výnimiek. V závere stretnutia  sa delegácie dohodli, že prípadne zmeny v hraničnom režime si budú, podľa možnosti,  zasielať vopred. Majú tak urobiť prostredníctvom zriadeného V4 centra.