Spoločne chránime zdravie ľudí, no sme ochotní počúvať aj názory iných. Po zasadnutí pondelkového ústredného krízového štábu sme spoločne dospeli ku kompromisným rozhodnutiam vo viacerých nariadeniach.

Pri kultúrnych a športových podujatiach bude naďalej platiť pri vnútorných akciách obmedzenie kapacity na 500 ľudí, pri vonkajších bude limit 1000 osôb. Počítať sa budú len diváci, teda nie účinkujúci, hráči alebo obsluhujúci personál.

Aj naďalej sa musia dodržiavať hygienické opatrenia pre ochranu zdravia ľudí. Ak sa bude športové podujatie konať v okrese v zelenej zóne, diváci budú sedieť v každom druhom rade. Ak bude športový zápas v jednom z okresov v červených zónach, diváci budú usadení v každom štvrtom rade.

Vylúčené z podujatí bude občerstvenie.

Na základe rozhodnutia ÚKŠ pribudne od piatku 18. septembra na zoznam červených krajín Česko. Dôvodom je veľký denný nárast nakazených.

Od piatku tohto týždňa tak bude platiť, že ktokoľvek, kto sa vráti z Českej republiky na Slovensko, s výnimkou viacerých kategórii, musí prísť s negatívnym testom nie starším ako 72 hodín. Druhou možnosťou je prostredníctvom formulára e-hranica nastúpiť do päťdňovej domácej karantény, a potom byť testovaný na ochorenie COVID-19. Rakúsko a Maďarsko zatiaľ zostávajú v zelenej kategórii. O osude hraníc s Ukrajinou sa rozhodne v najbližších dňoch. Medzi bezpečné krajiny zároveň zaraďujeme Švédsko, Bulharsko a Kanadu. Na čakacej listine  na takéto preradenie je Belgicko, Holandsko a Portugalsko.