Záujemcovia o očkovanie sa budú môcť dať opäť zaočkovať aj bez nutnosti registrácie. Pre záujemcov o očkovanie jednodávkovou vakcínou od spoločnosti Janssen sú pripravené voľné termíny v Bratislave, Komárne, Banskej Bystrici, Žiline, Poprade, Prešove, Humennom a v Košiciach. mRNA vakcínami od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna sa bez registrácie bude očkovať vo všetkých krajoch. 

Do Handlovej, Veľkého Krtíša a Omšenia prídu na očkovanie bez registrácie výjazdové očkovacie tímy
 

Pre záujemcov o druhú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca budú k dispozícii dva termíny v Banskej Bystrici a jeden v Bratislave.
 
Deti od 12 rokov sa budú môcť dať zaočkovať v 39 vakcinačných centrách, ktoré sú rovnomerne rozložené po celom Slovensku.

Zoznam vakcinačných miest a termínov, kedy bude očkovanie dostupné aj záujemcom bez registrácie je zverejnený na stránke Ministerstva zdravotníctva SR: https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie
 

Očkovanie je najúčinnejšou ochranou pred ochorením Covid-19 a preto ministerstvo pozýva všetkých, ktorí doteraz váhali, aby sa prišli dať zaočkovať. Ochránia tým seba a aj svojich blízkych.