Na Slovensku vo štvrtok pribudlo 14 nových pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, počet pozitívne testovaných sa tak zvýšil na 1576. Testom sa v stredu podrobilo 806 ľudí, doteraz laboratóriá urobili celkovo 200 373 testov na koronavírus.
 
Z ochorenia sa vyliečili ďalší štyria pacienti, celkový počet vyliečených je 1447.Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na COVID-19 ostáva naďalej 28.
 
Desať prípadov je z Banskobystrického kraja, po jednom prípade pribudlo v Košickom, Trnavskom a Žilinskom kraji. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Rimavskej Sobote eviduje za včerajší deň 10 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 – osem prípadov v okrese Revúca a dva prípady v okrese Rimavská Sobota. Ohniská nákazy sú podchytené a protiepidemické opatrenia sú zabezpečené.
 
Z veľkej časti ide o prípady importovanej nákazy zo zahraničia, respektíve o prípady, ktoré sú s nimi v epidemiologickej súvislosti. U pozitívne testovaných osôb sú identifikované kontakty a v prípadoch úzkych kontaktov je nariadené ich testovanie na ochorenie COVID-19. U pozitívne testovaných osôb, ale aj úzkych kontaktov je nariadená domáca izolácia. RÚVZ so sídlom v Rimavskej Sobote kontinuálne informuje o celkovej situácii príslušnú samosprávu aj štátnu správu. Verejnosť je zo strany hygienikov informovaná o potrebe dodržiavania hygienických a protiepidemických opatrení.
 
Informácie zverejňuje internetová stránka www.korona.gov.sk