Ďalšie veľkokapacitné očkovacie centrá v Nitre a Trenčíne boli dnes uvedené do prevádzky za účasti podpredsedu vlády a ministra financií Eduarda Hegera, ktorý je poverený vedením rezortu zdravotníctva, a štátnej tajomníčky MZ SR Jany Ježíkovej.

Od dnešného dňa máme zriadené veľkokapacitné očkovacie centrá v každom krajskom meste. Aktuálne sme prekročili hranicu pol milióna ľudí zaočkovaných prvou dávkou vakcíny. Každé nové očkovacie centrum je nádejou vrátiť kvalitu nášho života do obdobia pred pandémiou,“ uviedol minister Heger. „Zároveň som veľmi rád, že od dnešného dňa sa na očkovanie už môžu prihlasovať aj ľudia nad 55 rokov,“ doplnil minister.

Veľkokapacitné očkovacie centrum v Nitre sa dnes otvorila aj za účasti nitrianskeho župana Milana Belicu. Očkovanie v tomto centre sa bude konať hlavne počas víkendov, denne môžu podať vakcínu tisícke záujemcov. 

Ďalšie veľkokapacitné očkovacie centrum dnes pribudlo v Trenčíne, kde majú zdravotníci kapacitu denne zaočkovať maximálne 2 000 ľudí. Vedenie MZ SR ho dnes otvorilo za účasti trenčianskeho župana Jaroslava Bašku. 

Otvorenie veľkokapacitného očkovacieho centra v NitreOtvorenie veľkokapacitného očkovacieho centra v Nitre Otvorenie veľkokapacitného očkovacieho centra v TrenčíneOtvorenie veľkokapacitného očkovacieho centra v Trenčíne