Očkovanie detí od 12 rokov a dospelých bez registrácie pokračuje aj v ďalšom týždni. Záujemcovi stačí prísť do očkovacieho centra s občianskym preukazom a preukazom poistenca. Je možné navštíviť miesta, ktoré aktuálne očkujú jednodávkovou vakcínou Janssen alebo niektorou z vakcín Moderna či Comirnaty.

Bez registrácie  bude možné očkovanie aj v období od 23. do 29. októbra 2021. Presné miesta a termíny sú zverejnené na stránke ministerstva zdravotníctva: https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie. Deti od 12 rokov zaočkujú bez registrácie v 38 očkovacích centrách rozmiestených vo všetkých krajoch Slovenska.

 
Aj naďalej je možné sa zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen. Očkovať sa ňou bude v Košiciach, Bratislave, Ružomberku, Žiline, Nitre, Komárne, Banskej Bystrici, Poprade, Prešove a Trenčíne. Záujemcovia o očkovanie vakcínou Moderna môžu navštíviť jedno zo 17 očkovacích centier. Ďalšia dvojdávková mRNA vakcína Comirnaty od spoločností Pfizer/BioNTech je dostupná vo všetkých krajoch a celkovo vo vyše 60 očkovacích centrách.
 
Aj touto cestou ministerstvo zdravotníctva vyzýva občanov, aby sa rozhodli pre očkovanie ako jediný účinný spôsob ochrany pred možnými fatálnymi následkami ochorenia COVID-19.