Od pondelka 28. júna bude na Slovensku už 27 okresov v zelenej farbe (stupeň monitoring), 46 okresov bude žltých (I. stupeň ostražitosti) a šesť okresov v oranžovej farbe (II. stupeň ostražitosti).
 
Klesol počet pozitívnych prípadov, za posledných sedem dní je to priemerne denne 75 nových prípadov, reprodukčné číslo je 0,75 – 0,80. Počet hospitalizácií je priemerne 230, na umelej pľúcnej ventilácii je 22 z nich.
mapa-28.6.png

 
II. stupeň ostražitosti – oranžová – 6 okresov: Banská Štiavnica, Gelnica, Humenné, Myjava, Skalica a Spišská Nová Ves
 
I. stupeň ostražitosti – žltá – 46 okresov: Bánovce nad Bebravou, Bardejov, Bratislava I - V, Bytča, Čadca, Detva, Hlohovec, Košice I - IV, Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Snina, Sobrance, Trenčín, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen
 
Monitoring – zelená – 27 okresov: Banská Bystrica, Brezno, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Ilava, Kežmarok, Komárno, Liptovský Mikuláš, Nitra, Poltár, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Sabinov, Šaľa, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Žarnovica a Zlaté Moravce
 
Vakcinácia pokračuje, prvú dávku už dostalo 1 967 496 ľudí, čo predstavuje 36 percent. Plne zaočkovaných oboma dávkami je 1 400 324 osôb – 26 percent populácie. Na Slovensku sa už potvrdil jeden prípad delta variantu koronavírusu, ktorý je infekčnejší o 40 až 60 percent. Pri tomto variante je aj riziko hospitalizácie 2,61-krát vyššie, preto je veľmi dôležitá plná zaočkovanosť oboma dávkami vakcíny. Očkovanie je na ochranu pred týmto variantom potrebné aj u osôb, ktoré už Covid-19 prekonali.
 
Zaočkovanosť k 20.6.2021:
zaockovanost-20.6.png