Fakultná nemocnica v Nových Zámkoch funguje naplno, od budúceho týždňa plánuje spustiť aj operácie pacientov s negatívnym výsledkom na COVID-19. Aktuálne nie je v nemocnici hospitalizovaný ani jeden pacient s koronavírusom. „Pozrel som si priestory nemocnice a oceňujem aj pretestovanie zamestnancov na nový koronavírus,“ povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Nemocnica od budúceho týždňa rozšíri mobilné odberové miesto, kapacita sa zvýši na 250 odberov denne. Zdravotnícke zariadenie plánuje prerobenie 13. poschodia, ktoré by v prípade prepuknutia pandémie bolo vyčlenené pre pacientov s koronavírusom. „Tento priestor s kapacitou 245 pacientov je možné využívať aj na operácie, je tam operačná sála,“ priblížil riaditeľ nemocnice Daniel Žingor.

„Máme doteraz 40 zachytených pozitívne testovaných pacientov, z nich traja sú hospitalizovaní s ľahkými príznakmi ochorenia  v Nitre. Celkovo 11 pacientov je už vyliečených. Všetky kontakty pozitívne testovaných pacientov sú v karanténe a sme s nimi v kontakte,“ informoval o epidemiologickej situácii v regióne Juraj Benka, regionálny hygienik RÚVZ v Nových Zámkoch.

Minister zdravotníctva na návšteve v Nových Zámkoch, ocenil pretestovanie zamestnancov