Mobilný očkovací tím hromadne zaočkoval vyše 200 zamestnancov firmy na spracovanie ihličnatého dreva v Tomášovciach. Zaočkovať sa mohli dať aj rodinní príslušníci zamestnancov a tiež dodávatelia firmy. Akciu osobne podporil minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan spolu s ministrom zdravotníctva SR Vladimírom Lengvarským.

Obaja ocenili vedenie i zamestnancov drevospracujúceho podniku, ktorí sa hromadným očkovaním rozhodli zvýšiť kolektívnu imunitu v boji proti mutáciám koronavírusu. 

„Oceňujem zamestnancov a príbuzných tejto firmy, ktorá sa svojim zodpovedným postojom pridala k očkovaniu proti Covidu – 19. Verím, že aj vďaka nim sa nám podarí lepšie zvládnuť ďalšie mutácie vírusu a nadobro skoncovať s vyčerpávajúcou pandémiou. Chcel by som vyzvať aj ďalšie firmy a prevádzky nielen z nášho rezortu, aby sa zapojili. Výpadok zamestnancov v akejkoľvek firme spôsobuje rozsiahle problémy v oblasti výroby a distribúcie surovín, či výrobkov pre obyvateľov našej republiky,“ uviedol minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan.  

Drevospracujúca spoločnosť PRP, s. r. o. z Tomášoviec v okrese Lučenec plánuje aj druhé kolo očkovania. Predpokladom je, že sa nahlási dostatočný počet zamestnancov a ich príbuzných. Na očkovanie pozývali aj svojich dodávateľov, keďže s nimi prichádzajú do osobného kontaktu.  Cieľom vedenia spoločnosti je zaočkovať viac ako 90 % zamestnancov. Očkovanie zabezpečili jednoduchou žiadosťou cez Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.
 
„Očkovanie vo firmách nám pomáha zvýšiť počet zaočkovaných ľudí na Slovensku, očkuje sa už vo viac ako 30-tich firmách po celej krajine, touto formou už bolo zaočkovaných takmer 3500 ľudí. Ďakujem zamestnávateľom za proaktívny krok a pozývam do očkovania aj ďalšie firmy. Spoločne tak ochránime nielen vašich zamestnancov ale aj ich ľudí v ich okolí. Očkovanie je dnes jediným účinným nástrojom v boji s ochorením COVID-19, ktoré zároveň umožní udržať v chode našu ekonomiku,“ vysvetlil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.
 
Očkovanie vo firmách zabezpečujú buď ich vlastné zdravotnícke tímy (veľké koncerny), výjazdová mobilná služba – podmienkou je minimálny počet 150 osôb, alebo sú zamestnanci a ich rodinní príslušníci očkovaní vo veľkokapacitných vakcinačných centrách – ak je počet nižší ako 150 osôb. Firmy sa môžu hlásiť cez emailovú adresu: ockovanie.covid19@health.gov.sk
 
Koronavírus neustále mutuje a z doterajších poznatkov vieme, že prichádza vo vlnách. Iba čo najvyššou zaočkovanosťou obyvateľov sa vyhneme vysokému počtu nakazených, obetiam na životoch aj obrovským hospodárskym stratám, ktoré epidémia spôsobila v druhej vlne. Aktuálne je druhou dávkou zaočkovaných viac ako milión 800 tisíc občanov, na dosiahnutie 60 %-nej zaočkovanosti však chýba stále viac ako milión 100 tisíc zaočkovaných Slovákov.
 
Buďme zodpovední a nechajme sa zaočkovať!
 
Ministri zdravotníctva a pôdohospodárstva podporil hromadné očkovanie proti Covid-19 v spoločnosti na spracovanie drevaMinistri zdravotníctva a pôdohospodárstva podporil hromadné očkovanie proti Covid-19 v spoločnosti na spracovanie dreva