​V súvislosti s ochorením COVID-19 pribudlo na Slovensku úmrtie. Pitva u 67-ročného muža potvrdila rozvinutú pľúcnu formu COVID-19 a zápal pľúc.
Pacient bol hospitalizovaný v Nemocnici s poliklinikou v Dunajskej Strede, skonal v nedeľu 26. júla 2020.
Pri minulotýždňovom medializovanom prípade 85-ročného muža, ktorý zomrel vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, pitva súvislosť s ochorením COVID-19 nepotvrdila.
Na Slovensku je od dnes evidovaných 29 úmrtí ľudí, ktorí mali aj diagnózu COVID-19.
Na Slovensku bolo doteraz 2 292 pozitívnych prípadov, urobených bolo celkovo 261 562 testov. Doteraz sa z ochorenia vyliečilo 1 695 ľudí. S ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň je k dnešnému dňu v nemocniciach hospitalizovaných 29 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je jeden pacient, na umelej pľúcnej ventilácii rovnako jeden človek.
 
Situáciu majú hygienici pod kontrolou
 
Epidemiologickú situáciu denne monitorujú regionálne úrady verejného zdravotníctva. Zhodnotenie závažnosti má niekoľko faktorov. Analyzuje sa napríklad počet ohnísk nákazy, nárast počtu hospitalizovaných, percentuálna miera hospitalizácie zo všetkých prípadov, miera hospitalizácie vážnych stavov, ale aj miera hospitalizácie vážnych stavov z hospitalizovaných, komplikácie ochorení či nárast počtu úmrtí.
 
Ak si to epidemiologická situácia vyžiada, kompetentní, ktorí denne aktuálne informácie dostávajú a vyhodnocujú, prijmú nevyhnutné opatrenia, o ktorých  budeme informovať.