Fakultná nemocnica Trnava má ďalšie nové CT – ide už o druhý špičkový prístroj tohto typu, ktoré uviedli do prevádzky v priebehu jedného roka. Pomocou tohto špičkového CT-čka sa dajú zrealizovať vyšetrenia mozgu, ciev, hrudníka, ale aj hrubého čreva a konečníka, biopsie  nádorov alebo drenáže. 
 
„Po rokoch prichádza postupne v slovenských nemocniciach k výraznej obnove prístrojovej techniky. Vďaka novému CT budú mať aj pacienti vo Fakultnej nemocnici Trnava ešte kvalitnejšie vyšetrenie. Ide o ďalší z moderných prístrojov, ktoré ministerstvo zdravotníctva obstaralo z celkového počtu 17 CT pre 13 slovenských nemocníc. Vďaka centrálnemu obstarávaniu a elektronickej aukcii sme usporili celkovo približne 17 miliónov eur v porovnaní s českými cenami, ktoré nemocnice môžu investovať do ďalších oblastí, kde ich pacienti či zdravotníci najviac potrebujú. Celkovo sa za posledné 3 roky kúpilo 21 CT prístrojov do nemocníc,“ povedala ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská. 
 
Vysúťažená cena prostredníctvom centrálneho obstarávania predstavuje takmer 950-tisíc eur s DPH. „Sme radi, že aj vďaka novým prístrojom a technológiám vo FN Trnava neustále zlepšujeme zdravotnú starostlivosť pre pacientov,“ povedal generálny riaditeľ FN Trnava Daniel Žitňan.
 
Prístroj bude prevádzkovať  Rádiologická klinika, ktorá patrí medzi popredné pracoviská v oblasti diagnostickej a intervenčnej rádiológie na Slovensku.
 
„Vo Fakultnej nemocnici Trnava vieme vďaka dvom CT prístrojom vyšetriť až 70 pacientov denne, pričom  čakacie lehoty na vyšetrenie CT prístrojom sú pre pacientov približne do týždňa. Ročne na našom na CT pracovisku vyšetríme viac ako 12-tisíc pacientov,“ uviedol primár Rádiologickej kliniky FN Trnava Andrej Klepanec.
 
Rádiologická klinika je zároveň výučbovou základňou pre študentov Trnavskej Univerzity v Trnave a Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská na uvedení nového CT-prístroja vo Fakultnej nemocnici TrnavaMinisterka zdravotníctva Andrea Kalavská na uvedení nového CT-prístroja vo Fakultnej nemocnici Trnava