​Na Slovensku nebol doteraz potvrdený výskyt COVID-19 (koronavírus). Všetkých 195 doteraz preverených vzoriek bolo negatívnych.
 
Ministerstvo zdravotníctva SR a Úrad verejného zdravotníctva situáciu dôsledne monitorujú, všetky vzorky boli doteraz negatívne.

Zriadené sú už niekoľko týždňov infolinky a e-mailový kontakt, kde epidemiológovia odpovedajú na otázky verejnosti 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Všetky informácie sú k dispozícii na stránke Ministerstva zdravotníctva SR. V prípade otázok, sú Vám naši odborníci na uvedených kontaktoch k dispozícii.
Kontakty pre verejnosť vrátane všetkých správ o koronavíruse: https://www.health.gov.sk/?koronavirus-covod-19
 
Všetky informácie ohľadom cestovania sú zverejnené na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR www.mzv.sk
 
V pondelok zároveň hlavný hygienik zvolal stretnutie s 36timi regionálnymi hygienikmi, kde sa precizovali opatrenia. Realizovalo sa aj zasadnutie krízového štábu, kde sa rezorty vzájomne informovali o aktuálnej situácii a diskutovali o riešeniach.

Zvažujeme aj posilnenie telefonických infoliniek, počas uplynulého víkendu epidemiológovia vybavili do 500 telefonátov, kde odpovedali na otázky verejnosti.

Štát zároveň spustil informačnú kampaň, informuje prostredníctvom video a audio spotov vo verejnoprávnej televízii a rozhlase, takisto intenzívne prostredníctvom sociálnych sietí či prostredníctvom domovských webových portáloch.