Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí predstavil v sobotu na brífingu pred Nemocnicou Poprad, a.s. nové vedenie nemocnice. Generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva nemocnice je od 12. júna manažér a lekár Anton Hanušín. 

Minister poznamenal, že súčasný riaditeľ pracoval v popradskej nemocnici ako anestéziológ a prešiel aj niekoľkými manažérskymi pozíciami u súkromníkov, ktorí prevádzkujú slovenské zdravotníctvo. Anton Hanušin pomáhal v prvých mesiacoch pandémie koordinovať nemocnice a zdravotnú starostlivosť na Slovensku. 

„Krátko po nástupe do vlády som odvolal súčasného generálneho riaditeľa, ktorý bol v aktívnom vyšetrovaní Národnou kriminálnou agentúrou pre hospodársku trestnú činnosť. Súčasný riaditeľ bol víťazom výberového konania, kde sa o miesto uchádzali okrem neho ďalší štyria uchádzači a všetci piati členovia výberovej komisie odporučili práve jeho, aby sa stal generálnym riaditeľom tejto nemocnice. Myslím si, že je to správne a dobré rozhodnutie,“ povedal na brífingu s novinármi v Poprade minister zdravotníctva M. Krajčí.

Anton Hanušín predstavil víziu nemocnice. „Rád by som ukázal, že aj štátna nemocnica môže fungovať efektívne a propacientsky,“ uviedol. V nemocnici chce vybudovať traumacentrum, endovaskulárne intervenčné centrum, rozvíjať onkoprogram, dobudovať neurocentrum a pripravuje aj zavedenie samoobjednávania klientov. „Máme pripravený jeden projekt vyhľadávania žien v marginalizovaných komunitách, ktoré majú nedostupnú prevenciu, pretože o nej nevedia, takže chceme prispieť tým, že tieto ženy budeme vyhľadávať, dáme im termín, privezieme ich do nemocnice a budeme robiť preventívnu medicínu,“ opísal plány nový riaditeľ nemocnice A. Hanušin.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí predstavil nového riaditeľa Nemocnice Poprad Antona Hanušína Minister zdravotníctva Marek Krajčí predstavil nového riaditeľa Nemocnice Poprad Antona Hanušína