Vo štvrtok 28. októbra 2021 sa od 9.00 hodiny v kongresovej sále Ministerstva zdravotníctva SR uskutoční verejné vypočutie kandidátov na post generálneho riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií.  Podmienky vypísaného výberového konania splnili dvaja kandidáti: Mgr. Peter Lukáč, PhD. a Ing. Martin Komínek.
 
Životopisy oboch kandidátov spolu s ich projektmi, resp. prezentáciami  týkajúcimi sa stratégie rozvoja NCZI, sú zverejnené na: https://www.health.gov.sk/Clanok?projekty-vk-nczi-gr.
 

Okrem osobnej účasti bude môcť verejnosť sledovať celý priebeh verejného vypočutia komisiou, ako aj klásť otázky kandidátom, na FB stránke rezortu zdravotníctva prostredníctvom aplikácie Slido - heslo  zverejní ministerstvo vo štvrtok ráno v úvode verejného vypočutia. 

Vzhľadom na kapacity kongresovej sály je nevyhnutné, aby sa tí  zástupcovia médií, ktorí sa plánujú zúčastniť výberu nového šéfa NCZI, akreditovali dnes, v stredu 27. októbra 2021, do 15.30  hodiny na adrese: tatiana.kmecova@health.gov.sk. Kontakt: +421 915 984 227.