Očkovanie bez registrácie pokračuje.  Záujemcovia o očkovanie sa budú môcť dať aj v nasledujúcom týždni zaočkovať aj bez nutnosti registrácie. U jednodávkovej vakcíny od spoločnosti Janssen sú pripravené voľné termíny v troch krajoch. Vakcínu od spoločnosti  Pfizer/BioNTech si možno zvoliť v každom regióne a Modernou sa bude očkovať v siedmich krajoch.

Deti od 12 rokov sa očkujú vo všetkých krajoch. V Bratislave a Košiciach sú termíny aj počas víkendu. V Bratislave v Poliklinike Mlynská dolina aj  na Partizánskej v  Starom meste a v Košiciach vo Veľkokapacitnom očkovacom centre na Strednej odbornej škole informačných technológií. Jednodávkovou vakcínou od spoločnosti Janssen sa bude očkovať v Bratislave, Žiline a Ružomberku. V Poprade, Prešove a Humennom budú termíny aj počas víkendu.

Moderna bude dostupná vo všetkých krajoch okrem Košického. Vakcínami od spoločností Pfizer/BioNTech sa možno očkovať  vo vakcinačných centrách v každom kraji. Zoznam vakcinačných miest a termínov, kedy bude očkovanie dostupné aj záujemcom bez registrácie je zverejnený na stránke Ministerstva zdravotníctva SR: https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie

Očkovanie je najúčinnejšou ochranou pred ochorením Covid-19 a preto ministerstvo pozýva všetkých, ktorí doteraz váhali, aby sa prišli dať zaočkovať. Ochránia tým seba a aj svojich blízkych. Stačí si priniesť občiansky preukaz a preukaz poistenca. Pokračuje očkovanie výjazdovými tímami a zaočkovať vás môžu aj v ambulancii.