Na niektorých mobilných odberných miestach, určených na bezplatné antigénové testovanie, je možné využiť objednávkový systém. Pilotné testovanie s časenkami funguje v rámci odberných miest vo viacerých regiónoch Slovenska. Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje, tieto odberné miesta otestujú len objednaných ľudí.

Za uplynulý deň pribudlo na Slovensku 5 311 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Za včerajší deň vykonali 58 199 takýchto testov. Celkový počet vykonaných Ag testov doteraz je 1 561 228, z čoho bolo pozitívne testovaných 84 100 osôb. Novinkou, pri tejto forme, je spustené pilotné testovanie s časenkami na jednotlivé antigénové mobilné odberné miesta. Prebiehať bude do 31. decembra 2020. Po pilotnom testovaní sa budú postupne pripájať do objednávkového systému všetky antigénové odberné miesta do „ostrej“ prevádzky hneď od nového roka. Občania sa môžu objednať vyplnením formuláru na https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php, kde zvolia konkrétne miesto odberu.

Vo formulári si občan môže vybrať preferovaný dátum a miesto vyšetrenia. Po zadaní preferovanej kombinácie zobrazí informácia o dostupnosti termínov. Po odoslaní žiadosti mu príde SMS s prideleným COVID-19-PASSOM a presným miestom a časom jeho antigénového testovania. Po otestovaní príde občanovi SMS s výsledkom. V prípade pozitívneho výsledku je o tomto informovaný aj príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Rezort zdravotníctva prosí občanov, aby rešpektovali objednávkové systémy/časenky jednotlivých odberových miest, ktoré slúžia predovšetkým na zabezpečenie väčšieho komfortu a plynulosti odberov. Upozorňuje, že na odberné miesta s objednávkovým systémom nemôžu prísť bez objednania. Bez objednania možno využiť ostatné miesta.

Kompletný zoznam bezplatných miest na antigénové testovanie (s objednávkou i bez nej) nájdete na stránke ministerstva: https://www.health.gov.sk/?ag-mom.