V pondelok 7. februára 2022 sa uskutočnilo 3. zasadnutie Rady vlády SR pre duševné zdravie, ktorá vznikla z iniciatívy rezortu zdravotníctva a ktorej úlohou je vytvárať platformu pre medzirezortnú komunikáciu a prepojenia odborníkov z rôznych aj nemedicínskych sfér (okrem lekárov, psychológov aj pedagógov, logopédov či sociálnych pracovníkov) v oblasti duševného zdravia, ktorá je nevyhnutná pre napĺňanie reformných plánov a úloh.
 
Rokovanie viedol predseda Rady vlády SR pre duševné zdravie, minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský: „Rezort zdravotníctva podporuje proces reformy v oblasti duševného zdravia, v ktorom vyvinieme maximálne úsilie na odstránení rôznych prekážok, ktoré bránia systémovej, odbornej a medzirezortnej práci v tejto téme,  a  budeme dohliadať na plnenie uznesení zo zasadnutí  rady. Chceme sa zamerať aj na tvorbu legislatívy o psychologickej činnosti a výkonu psychoterapie naprieč rezortmi, ktorou odstránime legislatívne prekážky a nesystémové kroky v oblasti duševného zdravia.“
  
Rada vlády súhlasila s návrhom na budovanie personálnych kapacít pre oblasť duševného zdravia v zdravotníctve  a vyzvala  ministerstvo zdravotníctva doplniť tento návrh o  počty ďalších zdravotníckych a nezdravotníckych pracovníkov vyžadovaných pre optimálne fungovanie systému starostlivosti o duševné zdravie. Navrhovanou zmenou by sa mali posilniť dlhodobo poddimenzované počty zdravotníckych aj nezdravotníckych pracovníkov, ktorí majú zabezpečiť dostupnú, odbornú a trvalú starostlivosť o duševné zdravie pacientov aj v novovznikajúcich zariadeniach.  Jedným z cieľom reformy je aj vytvorenie siete poradní duševného zdravia zamerané na prevenciu a včasný záchyt duševných porúch.
 
Ďalšou témou bola prevencia syndrómu vyhorenia u zdravotníckych pracovníkov v SR. Pre naplnenie potreby akútnej aj dlhodobej  psychosociálnej starostlivosti o zdravotníckych pracovníkov rada podporila návrh na vznik systému zabezpečujúceho prevenciu tohto syndrómu a odporučila rezortu prijať potrebné opatrenia vedúce efektívnemu fungovaniu a udržateľnosti systému.
Rada vlády SR pre duševné zdravie  zobrala na vedomie návrh strategických cieľov Národného programu duševného zdravia, ktoré boli vypracované na základe analýzy potrieb v oblasti duševného zdravia z jednotlivých rezortov a zároveň vychádzajú aj z odporúčaní WHO. Strategické ciele budú východiskovým materiálom pre tvorbu Akčného plánu rozvoja Národného programu duševného zdravia.
 
Novou tajomníčku  rady je Desanka Kanderová,  vedúca Oddelenia nadrezortnej koordinácie na Ministerstve zdravotníctva SR.